Seachem Reef Zooplankton 250ml Pokarm dla koralowców
SEACHEM212

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    84 punkty lojalnościowe!

Cena:

84,50 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Reef Zooplankton 250ml Pokarm dla koralowców

  Reef Zooplankton jest skoncentrowaną mieszanką zooplanktonu morskiego w celu zapewnienia kwasów tłuszczowych, białek, witamin, aminokwasów, karotenoidów biologicznych niezbędnych dla wzrostu koralowców.

  Zalety:

  • Zakres wielkości cząstek od 12.5-500 mikronów przeznaczony dla szerokiej gamy mieszkańców akwariów morskich
  • Reef Zooplankton zawiera naturalne źródło karotenoidów, które zapewnia podstawowe białka, jak również bardziej przyswajalne źródło pigmentacji w porównaniu do innych źródeł naturalnych i syntetycznych barwników
  • Ponadto jest zmieszany w odpowiednie proporcjach kwasów tłuszczowych, węglowodanów i białek, korale zużywają mniej energii w celu uzyskania korzyści odżywczej

  Sposób użycia:

  • Potrząśnij dobrze tuż przed użyciem
  • Ważne: jedzenie dla bezkręgowców powinno być podawane oszczędnie w morskim akwarium, aby zapobiec obniżeniu jakości wody!
  • Dodaj 5ml na 190l wody w obszar silnego strumienia wody
  • Karm 2 razy w tygodniu lub częściej dla optymalnego wzrostu korali
  • Po otwarciu, zaleca się przetrzymywać produkt w lodówce
  seachem - nagłówek

  Seachem

  Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

  seachem - stopka

  Preparaty firmy Seachem

  Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

  Wkłady filtracyjne

  Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

  Filtr kaskadowy tidal

  Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

  Komentarze
  Napisz swoją opinię

  Seachem Reef Zooplankton 250ml Pokarm dla koralowców

  Napisz swoją opinię
  Produkty z tej samej kategorii