Seachem Reef Plus 2l Szerokie spektrum witamin, pierwiastków śladowych, aminokwasów i kwasów tłuszczowych
SEACHEM218
000116053808

Czas wysyłki: 2-4 dni robocze

Otrzymasz    271 punktów lojalnościowych!

Cena:

271,80 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

Seachem Reef Plus 2l Szerokie spektrum witamin, pierwiastków śladowych, aminokwasów i kwasów tłuszczowych

Reef Plus jest pełnym spektrum suplementów zawierających pierwiastki śladowe, witaminy i aminokwasów wykazujących pozytywny wpływ na wzrost korali i innych pożądanych stworzeń rafowych. 

Reef Plus jest tak opracowany, aby zapewnić składniki odżywcze dostępne w naturalnych wodach tropikalnych raf. Zawiera witaminę B12, witaminę C, tiaminę, inozytol, cholinę, jodki i inne istotne składniki.

Zalety:

 • Reef Plus nie zawiera azotanów i fosforanów
 • Uzupełnianie wielu pierwiastków śladowych jest obowiązkowe do utrzymania idealnego środowiska dla wzrostu i reprodukcji życia morskiego
 • Znaczenie mikroelementów zostało uznane przez akwarystów od wielu lat, choć fizjologiczne przyczyny nie są w pełni zrozumiałe
 • Pierwiastki śladowe są ważne dla procesów przemiany materii i tworzenia się pigmentu
 • To co wyróżnia Reef Plus od podobnych preparatów, to to, że zawiera niezbędne aminokwasy do pełnego uzupełnienia pierwiastków śladowych
 • Jest na tyle skoncentrowany, że może służyć do efektywnego moczenia mrożonek dla ryb
 • Posiada istotny wpływ dla organizmów morskich
 • Kompletna mieszanka mikroelementów.

Sposób użycia:

 • Dodaj 5ml na 80l wody w obszar silnego strumienia wody
 • Podawaj 2 razy w tygodniu lub częściej dla optymalnego wzrostu korali
 • Namaczanie: 1ml na 15ml pokarmu
 • Po otwarciu, zaleca się przetrzymywać produkt w lodówce
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem Reef Plus 2l Witaminy i pierwiastki

Napisz swoją opinię