MICROBE-LIFT MAGNESIUM SUPPLEMENT Źródło magnezu do akwarium morskiego 118ml
ML063

Czas wysyłki: 24 godziny


MICROBE-LIFT MAGNESIUM SUPPLEMENT Źródło magnezu do akwarium morskiego 118ml

Microbe-lift Magnesium Supplement ma na celu bezpieczne podniesienie poziomu magnezu w akwariach morskich, nie zaburzając równowagi jonowej. Skoncentrowany preparat zawiera ponad 72 000ppm kationów magnezu. Microbe-lift Magnesium Suplement nie zawiera azotanów, fosforanów i glukonianów. Magnez odgrywa kluczową role w zachowaniu równowagi biologicznej w akwarium morskim. Niski poziom magnezu powoduje problemu podczas próby zwiększenia stężenia wapnia w zbiorniku ze względu na szybki proces wiązania wapnia i węglanów. Tego typu sytuacja objawia się zazwyczaj pojawieniem się osadu po dodaniu wapnia lub zasadowych buforów. Optymalne stężenie magnezu powinno wynosić 1320mg/l (1320ppm). Odzwierciedla to naturalne stężenie magnezu w środowisku. Naturalny preparat jest łatwy w użyciu oraz łatwo przyswajalny przez organizmy. Microbe-lift Magnesium Suplement nie wymaga wcześniejszego rozpuszczania oraz przygotowania do podania do akwarium. Magnez jest niezbędny do prawidłowego i bujnego wzrostu miękkich korali. Preparat zasili zbiornik morski i zastąpi magnez usunięty z akwarium poprzez system filtracji, pochłaniane przez organizmy żywe oraz odpieniacz.

 

Dawkowanie:

  • Wstrząśnij przed użyciem. Poziom magnezu w akwarium powinien zostać zmierzony. Po wykonaniu testu, dodaj 1ml na każde 3,8l wody akwariowej codziennie.  Stosując tą dawkę podnieś poziom magnezu do około 1250-1350ppm. Jednorazowe zastosowanie powyższej dawki, powoduje wprowadzenie do akwarium 19ppm magnezu. 
  • Jeśli nie przeprowadzasz testów dodaj 10ml (2 nakrętki) na każde 190l wody w akwarium co tydzień.

 

Dlaczego dozowanie tego preparatu jest niezbędne?

  • Sól morska zawiera ponad 70 naturalnych składników oraz pierwiastków śladowych. To gwarantuje najwyższą jakość wody dla ryb, korali, bezkręgowców oraz pożytecznych bakterii. W zamkniętym systemie akwariowym odpieniacz, ozonatory, wkłady węglowe oraz dynamicznie przebiegające procesy bio-chemiczne mogą redukować poziom ważnych składników.

Komentarze

Napisz swoją opinię

MICROBE-LIFT MAGNESIUM SUPPLEMENT Źródło magnezu do akwarium morskiego 118ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii