Seachem Reef Dip 100ml Kompleks jodu do dezynfekcji koralowców
SEACHEM245

Czas wysyłki: 2-4 dni robocze

Otrzymasz    38 punktów lojalnościowych!

Cena:

38,10 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Reef Dip 100ml Kompleks jodu do dezynfekcji koralowców

Seachem Reef Dip - dezynfekuje koralowce i wiele innych bezkręgowców, aby zapobiec rozszerzaniu się chorobom spowodowanym przez bakterie i pierwotniaki Zaprojektowany dla wszystkich twardych koralowców i większości miękkich, jest ekonomiczny w użyciu.

Reef Dip:

 • Zawiera jod w postaci kompleksu
 • Ma postać żelu, służącego do bezpiecznej i delikatnej dezynfekcji koralowców
 • Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie, jest też skuteczny przeciw pierwotniakom
 • Może być stosowany profilaktycznie (u okazów niewykazujących objawów chorobowych) lub jako lek
 • Bezpieczny zarówno dla koralowców twardych, jak i miękkich oraz ukwiałów

Reef Dip tworzy na powierzchni koralowca gęstą, dobrze przylegającą warstwę, co zapewnia stały i długotrwały kontakt substancji leczniczej (jodu) z zainfekowaną tkanką. Chroni także ciało zwierzęcia przed ponowną infekcją.

Każde 5ml wystarczy na 4 litrów kąpieli

Sposób użycia:

 • Reef Dip należy stosować wyłącznie w oddzielnym zbiorniku a nie we właściwym akwarium
 • Przelać około 4 litrów wody ze zbiornika głównego do mniejszego pojemnika, a następnie dodać 5ml preparatu i dobrze wymieszać
 • Koralowiec zanurzyć w roztworze na 5 – 10 minut, w zależności od stanu, w jakim okaz się znajduje
 • W szczególnie poważnych przypadkach można zastosować podwójną dawkę preparatu
 • Dobrze widoczne i łatwo dostępne zmiany można przed zanurzeniem w roztworze posmarować niewielką ilością nierozcieńczonego Reef Dip
 • W czasie trwania kąpieli należy uważnie obserwować zwierzęta, zwracając uwagę na niepożądane reakcje, takie jak zwiększone wydzielanie śluzu
 • Rozcieńczony roztwór powinien zostać zużyty w ciągu doby, po upływie tego czasu należy go wylać
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem Reef Dip 100ml Kompleks jodu do dezynfekcji koralowców

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii