Seachem AQUAVITRO CALCIFICATION Wysoki wzrost koralowców 350ml
AV10

Czas wysyłki: 3 dni


Seachem AQUAVITRO CALCIFICATION Wysoki wzrost koralowców 350ml

AQUAVITRO CALCIFICATION

 • optymalny mix jonowego i biodostępnego glukonianu wapnia
 • skoncentrowany (140,000 mg/L)
 • zapobiega wytrącaniu się wapnia / wyczerpywaniu alkaliczności
 • utrzymuje wysoki wzrost koralowców
 • linia premium produktów firmy Seachem

 

To skoncentrowana (140 000mg/l) mieszanina biodostępnych postaci wapnia, w formie jonowej i skompleksowanej glukonianem, przeznaczona do utrzymania stężenia tego pierwiastka na poziomie typowym dla wody morskiej, bez jednoczesnego wpływu na odczyn.

Dzięki połączeniu postaci jonowej i skompleksowanej, "Calcification" pozwala szybko i w wygodny sposób zapewnić optymalny rozwój koralowców.

Wapń w postaci jonów jest natychmiast dostępny dla żywych organizmów, także forma skompleksowana ma wiele zalet. Do jej przyswojenia potrzeba mniej energii, niż w wypadku jonów.

Przy stosowaniu "Calcification" nie trzeba utrzymywać wysokiego stężenia wapnia w akwarium (na poziomie 450mg/l lub więcej), jak zalecają producenci innych preparatów. Intensywny wzrost koralowców i glonów wapiennych można uzyskać już przy poziomie wapnia wynoszącym 380mg/l.

Użyty nawet w dawce czterokrotnie przewyższającej zalecaną, polimer glukonianowy nie kumuluje się w systemie i nie powoduje wzrostu niepożądanych glonów.

Jest cennym źródłem pokarmu nie tylko dla koralowców i innych bezkręgowców, ale także dla bakterii denitryfikacyjnych, wspomagając naturalne procesy denitryfikacji, zachodzące w żywej skale.

Zastosowanie glukonianu pozwala na szybsze i bardziej optymalne wykorzystanie wapnia, strontu i magnezu, umożliwia także dłuższe zatrzymanie ich w systemie, nie mając wpływu na zasadowość wody.

Niektórzy hobbyści wolą nie stosować wapnia w formie skompleksowanej, nie chcąc wprowadzać do akwarium dodatkowych substancji organicznych. Tymczasem ich ilość, dodana razem z wapniem jest nieporównywalnie mniejsza w stosunku do ilości materii organicznej uwalnianej do wody przez żywe organizmy.

Ponieważ wapń występuje w formie skompleksowanej z glukonianem lub mleczanem, panuje błędne przekonanie, że produkty te zawierają cukier. Pierwszy z tych związków jest pochodną glukozy, drugi należy do hydroksykwasów.

W preparacie "Calcification" polimery te mają postać aldehydów i nie reagują jak cukry.

Poliglukonian nie zawiera azotu ani fosforu, nie powoduje więc wzrostu niepożądanych glonów. W przeciwieństwie do produktów konkurencji, które należy stosować z przerwami, jeśli używa się preparatów podwyższających twardość, "Calcification" może być używany codziennie. Należy tylko odczekać kilka minut po zastosowaniu "Eight.four" i innych produktów z linii AQUAVITRO dla akwariów rafowych.

 

Sposób użycia:

 • Początkujący: Stosować zawartość wewnętrznej nakrętki (7ml) na każde 100 litrów wody, 2 razy w tygodniu.
 • Raz w tygodniu kontrolować poziom wapnia i w zależności do jego ilości modyfikować częstość podawania preparatu.
 • Każdy rowek wewnętrznej zakrętki pozwala na odmierzenie 2ml preparatu. Jedna pełna nakrętka ma objętość 49ml.
 • Zaawansowani: Sprawdzić poziom wapnia, a następnie stosować preparat do uzyskania poziomu wapnia rzędu 380-400ml/l. Każde 7ml "Calcification" podnosi poziom wapnia o około 10ml/l. Ilość dodawanego preparatu i częstość stosowania można modyfikować w zależności od potrzeb.
 • Nie należy jednak przekraczać 21ml/l na 100 litrów wody dziennie. Po uzyskaniu pożądanego poziomu wapnia, dozować preparat w zależności od potrzeby.

 

Wskazówka:

 • Specjalnie zaprojektowana nakrętka pozwala na odmierzanie różnych objętości preparatu, w zależności od potrzeb. Każdy rowek na wewnętrznej (mniejszej) części nakrętki to 2ml. Cała wewnętrzna część nakrętki ma objętość 7ml.
 • Każdy rowek zewnętrznej części nakrętki ma objętość 28ml (35, kiedy napełniamy wewnętrzną i zewnętrzną część). Całkowicie napełniona nakrętka zawiera 49ml preparatu.

 

W SKŁAD KOMPLETU WCHODZI:

 • Seachem AQUAVITRO CALCIFICATION 350ml
 • Oryginalne opakowanie

 

SPECYFIKACJA:

 • Wielkość opakowania: 350ml
 • Do wody słodkiej: Nie
 • Do wody słonej: Tak

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem AQUAVITRO CALCIFICATION Wysoki wzrost koralowców 350ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii