• -15%
  • Obniżka
TROPICAL MARINE POWER ADVANCED CALCIUM 1000ML/750G PUSZKA Preparat w formie płynu do zbiorników z przewagą korali kalcyfikujących SPS/LPS
80526
5900469805268

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    39 punktów lojalnościowych!

Cena:

47,00 zł
39,95 zł Oszczędzasz: 7,05 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 43,24 zł

Compare now Compare list is full

TROPICAL MARINE POWER ADVANCED CALCIUM 1000ML/750G PUSZKA Preparat w formie płynu do zbiorników z przewagą korali kalcyfikujących SPS/LPS

Marine Power Advanced Calcium służy do samodzielnego przygotowywania stężonych roztworów do podnoszenia poziomu wapnia w akwarium.

Program Marine Power to profesjonalna gama produktów, która całkowicie wystarcza do poprawnego założenia i utrzymania każdego rodzaju akwarium morskiego bez względu na jego wielkość, obsadę i poziom zaawansowania akwarysty. W ofercie znajdują się: sole morskie, preparaty w formie płynu do suplementacji poszczególnych grup mikro- i makroelementów, preparaty w formie proszku do zaawansowanej suplementacji w bardziej wymagających zbiornikach, pokarmy dla koralowców i ryb morskich oraz testy.

Preparat Marine Power Advanced Calcium przeznaczony jest głównie do zbiorników z przewagą korali kalcyfikujących SPS/LPS. W przypadku niższej konsumpcji wapnia polecamy użycie preparatu w postaci gotowego płynu Marine Power Easy Calcium.

Wapń jest bardzo ważny dla prawidłowego wzrostu korali kalcyfikujących (SPS/LPS) oraz dla wielu organizmów morskich, jak np. ślimaki, małże. Organizmy te pobierają wapń bezpośrednio z wody, dlatego zbyt duży deficyt wapnia może nie tylko spowolnić ich wzrost, ale również negatywnie wpłynąć na ich kondycję i zdrowie. Poziom wapnia w wodach na rafach koralowych wynosi około 390-420 mg/l. W większości domowych zbiorników morskich poziom Ca powinien być utrzymywany na możliwie stałym poziomie, w zakresie 380-440 mg/l.

Zastosowanie preparatu Marine Power Advanced Calcium:

W prawidłowo funkcjonującym akwarium morskim jonów wapnia stale ubywa, głównie na skutek konsumpcji węglanu wapnia. Węglany zużywane są nie tylko przez korale kalcyfikujące (SPS i LPS), ale również przez mięczaki (ślimaki, małże) oraz glony wapienne. Ubytek wapnia należy codziennie uzupełniać za pomocą preparatu Marine Power Advanced Calcium. Konsumpcja wapnia zależy od wielu czynników, takich jak: temperatura wody, oświetlenie, rodzaj obsady w akwarium i inne, a jego poziom wymaga regularnej kontroli. Im bardziej optymalne warunki w akwarium, tym szybciej będą rosły korale i tym szybciej będą zużywały wapń z wody. Dlatego suplementacja musi być stale kontrolowana i dopasowywana do potrzeb akwarium. Do określenia poziomu wapnia polecamy Marine Power Xact Test Calcium. Dzięki niemu w łatwy sposób można określić aktualny poziom wapnia oraz jego ubytek, np. w ciągu tygodnia.

Określanie średniego dziennego ubytku Ca:

Jeśli akwarium zamieszkują głównie korale kalcyfikujące, dzienna konsumpcja może być znaczna i może różnić się każdego dnia, dlatego zalecamy obliczenie średniego dziennego ubytku wapnia. W tym celu należy wykonać dwa pomiary w odstępie 4-5 dni. Ważne jest, aby oba pomiary wykonać mniej więcej o tej samej porze dnia oraz aby podmiana wody (jeśli jest wykonywana co tydzień) została zrobiona w odstępie co najmniej 24 godzin od obu pomiarów. Dzięki temu nie wpłynie ona znacząco na wynik. W prawidłowo funkcjonującym akwarium pierwszy wynik powinien być wyższy niż drugi.
Następnie odejmujemy drugi wynik od pierwszego, a uzyskaną wartość dzielimy przez liczbę dni (minus 1), w odstępie których robiliśmy pomiary.

Przykład:

Dzień 1: Ca = 420 mg/l
Dzień 5: Ca = 360 mg/l
Spadek Ca = 420 - 360 = 60 / 4 dni = 15 mg/l na dobę

TROPICAL MARINE POWER ADVANCED CALCIUM 1000ML/750G - PUSZKA

Wynik oznacza, o ile należy zwiększyć dobową suplementację wapnia. Jeśli uzyskany wynik jest równy 0, suplementacja nie jest wymagana. Należy pamiętać, że konsumpcja wapnia będzie rosła wraz ze wzrostem korali oraz innych bezkręgowców w akwarium. Dlatego taki proces należy powtarzać co kilka tygodni.

Przygotowanie 1 l roztworu:

  1. Za pomocą wagi kuchennej należy odważyć 55 g preparatu.
  2. Do naczynia z podziałką objętościową wlej 800 ml wody RO/DI o temperaturze pokojowej (20˚C).
  3. Do naczynia z wodą wsyp wcześniej odważone 55 g preparatu Marine Power Advanced Calcium i intensywnie mieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia kryształków.
  4. Dopełnij naczynie wodą RO/DI do 1 l (1000 ml).
  5. Jeśli potrzebujesz większej ilości płynu, skorzystaj z poniższej tabeli (używaj tylko wody RO/DI).


2 litry płynu – 110 g preparatu / 1600 ml wody, dopełnij wodą do 2000 ml
3 litry płynu – 165 g preparatu / 2400 ml wody, dopełnij wodą do 3000 ml
4 litry płynu – 220 g preparatu / 3200 ml wody, dopełnij wodą do 4000 ml
5 litrów płynu – 275 g preparatu / 4000 ml wody, dopełnij wodą do 5000 ml

Metoda Marine Power Advanced firmy Tropical jest oparta na dozowaniu identycznych ilości trzech preparatów: Marine Power Advanced Calcium, Marine Power Advanced kH/Alkalinity i Marine Power Advanced Mineral Salt, dlatego ważne jest, aby przygotowanie roztworów zostało wykonane według załączonych instrukcji. Pomimo możliwości dozowania preparatów ręcznie w metodzie Marine Power Advanced zalecamy stosowanie pomp dozujących, dzięki czemu dozowanie będzie łatwiejsze i bardziej precyzyjne.

Uwaga: zarówno nadmiar, jak i niedobór wapnia może być szkodliwy dla bezkręgowców morskich, dlatego należy regularnie kontrolować poziom wapnia w akwarium.

Tropical to najstarsza oraz największa Polska marka produkująca preparaty oraz pokarmy dla ryb akwarystycznych słodkowodnych i morskich, a także ryb do oczek wodnych. Firmę tropical cechuje wysoka jakość produktów w bardzo konkurencyjnej cenie. Produkty tej firmy często używane są do hodowli ryb. Pokarm płatkowany, który jest najczęściej wybieranym produktem występuje w wielu różnych opakowaniach. Każdy z nich ma inny skład przez co pokarmy linii tropical nadają się dla każdego gatunku ryb. Siedziba firmy to ul. Opolska 25 41 507 Chorzów. Z firmą tropical można skontaktować się pod numerem tel. 32 249 92 10. Oprócz tego polski producent dostępny jest także na platformie facebook oraz można skontaktować się z nim przez email. Więcej o firmie można przeczytać na tropical.pl. Zachęcamy do wypełniania ankiet w celach statystycznych oraz w celu poprawienia jakości produktów firmy tropical.

Akwarystyka morska oczko wodne.

Firma tropical oferuje coraz więcej produktów do akwarystyki morskiej oraz oczka wodnego. Dla ryb w oczku wodnym zostały stworzone dwie linie pokarmów. Tropical pond sticks oraz mixed są przeznaczone dla mniej wymagających ryb. Dla karpi koi został stworzony wieloskładnikowy pokarm. Dostępnych jest w trzech różnych wielkościach oraz trzech różnych składach. Możemy wyróżnić pokarm z dużą zawartością spiruliny, przeznaczony dla ryb roślinożernych. Pokarm z czosnkiem podnosi odporność naszych ryb, ostatni pokarm wspiera szybki i prawidłowy wzrost ryb. Każdy z nich dostępny jest w rozmiarze S,M oraz L. Oddzielny pokarm dostępny jest dla jesiotrów, które mają nieco inne wymagania pokarmowe. Jedzenie dla nich powinno również opadać na dno, ponieważ są to ryby, które otwór gębowy mają skierowany ku dnie. Oprócz pokarmów do oczka wodnego polecamy także stosowanie preparatów poprawiających kondycję ryb oraz likwidujące glony z oczka. Najbardziej znanymi preparatami są: aqua plant, antychlor, esklarin, blue guard, algin, bactosan oraz cmf. CMF jest to jeden z najlepszych leków jakie możemy podać rybą w trakcie ospy zabija także bakterie, grzyby oraz patogeny. Bactosan to preparat klarujący wodę, która uległa zmętnieniu poprzez niewydajną filtrację. Algin polecany jest do użycia, w sytuacji, w której zielone glony zdominowały nasze oczko wodne. Blue guard jest jednym z najchętniej używanych przez klientów preparatów. Powoduje, że woda staje się niebieska, co znacznie zwiększa atrakcyjność oczka. Poza walorem estetycznym ogranicza rozwój glonów w oczku wodnym. Esklarin oraz antychlor to preparaty przeznaczone do uzdatnienia wody kranowej. Aqua plant to odżywka przeznaczona dla wszystkich roślin wodnych. Nawóz wzbogacony jest potasem, który ma doskonały wpływ na szybki wzrost roślin w oczku. Regularne podawanie odżywki zapewnia intensywny wzrost oraz prawidłowy rozwój roślin.

Akwarystyka morska tropical.

Firma tropical dopiero od niedawna wprowadziła do swojej oferty pokarmy oraz preparaty do pielęgnacji akwarium morskiego. Pokarmy dzielą się na dwie kategorie: dla ryb oraz dla koralowców. Dzięki użyciu pokarmów marki tropical możemy nakarmić korale SPS oraz LPS. Pokarm dla SPS występuje w formie proszku. Dla LPS mamy dostępny mini granulat oraz granulat, w zależności od wielkości naszych korali. Dużo większy wybór pokarmów marki tropical mamy przeznaczony dla ryb. Najbardziej popularny jest POWER OCEANIC MIX FLAKES to wybarwiający pokarm płatkowany z wysoką zawartością kryla oraz spiruliny. Przeznaczony jest do codziennego karmienia ryb. Poza pokarmem w płatkach tropical dla ryb morskich oferuje także miękki granulat oraz pokarm w postaci żelu. Pokarmy dla ryb firmy tropical są przygotowywane z najwyższej jakości składników. Nie bez powodu są uwielbiane przez wszystkie ryby.

Akwarium słodkowodne oparte na produktach firmy tropical.

Słodkowodna akwarystyka morska oczko to dziedziny, w który można znaleźć produkty tropical. Bez wątpienia jednak największy wybór pokarmów oraz preparatów firma oferuje do akwarium słodkowodnego. Preparaty podzielone są na grupy: niebieską, brązową, zieloną, pomarańczową oraz fioletową. W grupie niebieskiej znajdują się przede wszystkim uzdatniacze wody dla ryb oraz krewetek, a także preparaty zawierające bakterie nitryfikacyjne. W tej grupie znajduje się także preparat do obniżania ph wody - aquacid ph minus. Większość ryb w akwarium wymaga miękkiej oraz lekko kwaśnej wody. Dzięki temu produktowi możemy stworzyć odpowiednie warunki do życia dla naszych ryb. W tej grupie pojawiły się także dwa nowe produkty : supreme oraz ecoclar. Pierwszy z nich to super wydajny uzdatniacz na bazie aloesu. Eccoclar to preparat na bazie naturalnych minerałów, który poprawia ogólną kondycję zbiornika. Produkty z grupy brązowej przeznaczone są do akwariów typu black water. Są to naturalne wyciągi z liści ketapangu, torfu oraz kory dębowej. Zmiękczają wodę, a także sprawiają, że ma ona lekko herbaciane zabarwienie, które odzwierciedla naturalne warunki. Grupa zielona jak łatwo można się domyśleć jest przeznaczone dla roślin wodnych. Należy pamiętać, że prawidłowy wzrost roślin ogranicza glony w akwarium. Rośliny pobierają potrzebne im związki nie tylko z podłoża. Dobry rozwiązaniem jest ich regularne nawożenie poprzez używanie płynnych preparatów. Z nawozów marki tropical możemy wyróżnić : carbo, potas, żelazo oraz nawozy ogólne takie jak : multimineral oraz aqua plant. Grupa pomarańczowa zawiera jedynie dwa preparaty. Chloramina to preparat służący do dezynfekcji akwarium oraz sprzętu akwarystycznego w przypadku poważnych chorób ryb. Algin jest preparatem zwalczającym glony w zbiorniku. Fioletowe preparaty takie jak bactosan czy healthosan klarują wodę oraz chronią ryby przed patogenami. W tej grupie są jeszcze leki. CMF oraz ICHTIO należy stosować już przy pierwszych objawach choroby naszych ryb. Działają bardzo skutecznie, nie wpływają przy tym negatywnie na pozostałych mieszkańców akwarium. Po zakończeniu leczenia należy umieścić w filtrze węgiel aktywny. Wyciągnie on lekarstwo z wody.

Produkty marki tropical w sklepie Plantica.

Wszystkie produkty tropical znajdą Państwo na stronie naszego sklepu akwarystycznego. Wystarczy, że wpiszesz w twojej przeglądarce: www.plantica.pl. Każdy produkt przypisany jest do odpowiedniej kategorii. Jeśli szukają Państwo produktów danego producenta, wystarczy zaznaczyć ptaszek przy jego nazwie. Sklep Plantica ma także swój profil na platformie facebook. Jest to miejsce zrzeszające akwarystów z całej Polski. Facebook pozwala nam także na organizację konkursów oraz przekazywanie klientom informacji o zbliżających się promocjach. Zamawiając produkty przez naszą stronę na kwotę wyższą niż 500 zł otrzymują Państwo wysyłkę gratis. Zachęcamy także do zapoznania się z atrakcyjnym systemem rabatowym.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

TROPICAL MARINE POWER ADVANCED CALCIUM 1000ML/750G - PUSZKA

Napisz swoją opinię