Seachem Reef Builder 600g Podnosi KH z minimalnym wpływem na pH
SEACHEM248

Czas wysyłki: 2-4 dni robocze

Otrzymasz    81 punktów lojalnościowych!

Cena:

81,30 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Reef Builder 600g Podnosi KH z minimalnym wpływem na pH

Reef Builder podnosi twardość węglanową bez natychmiastowego wpływu na pH. Przy długoterminowym użytkowaniu występuje tendencja do ustabilizowania się pH na poziomie 8,3. Używany zgodnie z zaleceniami 
Reef Builder
 nie wyczerpuje wapnia, magnezu lub strontu, które zwykle mają tendencję do wytrącania się wraz ze wzrostem zasadowości. Reef Builder i Reef Buffer mogą być używane razem. Użyj Reef Builder aby podnieść twardość węglanową bez wpływu na pH. Użyj Reef Buffer aby podnieść twardość węglanową i pH. Twardość węglanowa na rafie powinna być utrzymywana na poziomie 3-5 meq/l (8-14 dKH). Nie należy dopuszczać do spadku twardości węglanowej poniżej 2 mEq/l (6 dKH).

Zalety:

 • Podnosi KH z minimalnym wpływem na pH
 • Mieszanka źródeł węglanowych, które nie zmniejszają pH jak konkurencyjne produkty dwu węglanowe.
 • Nie zużywa wapnia, magnezu lub strontu

Sposób użycia:

 • POCZĄTKUJĄCY: Stosować 3 g (1/2 łyżeczki) na 150 l dwa razy w tygodniu. Rozpuścić w co najmniej 250 ml (1 szklanka) wody słodkiej. Sprawdzać twardość węglanową co 2 tygodnie i dostosować odpowiednio ilość i częstotliwość dawkowania. Do precyzyjnego dozowania, użyj Seachem Digital Spoon Scale.
 • ZAAWANSOWANY: Sprawdź twardość węglanową, a następnie postępuj zgodnie z poniższym schematem, aż twardość węglanowa osiągnie 4-5 mEq/l (11 – 14 dKH). Każde 3 g/150 l podniesie twardość węglanową o około 0,25 mEq/l (0,7 dKH). Wielkość lub częstotliwość dozowania może być regulowana, ale nie może przekraczać 12 g/150 l dziennie. Następnie, w razie potrzeby wykorzystać powyższe zalecenia do utrzymania poziomu twardości węglanowej.
 • EKSPERT: Po określeniu szybkości zużycia twardości węglanowej, stworzyć system ciągłego dozowania. Użyj poniższego wzoru, aby określić, ile preparatu dodać do wody do podmian: m = 0.08va (m = gramy do wody do podmian v = objętość zbiornika w litrach, a = liczba o jaką trzeba podnieść twardość węglanową w mEq/l ). Na przykład, jeśli chcesz zwiększyć twardość węglanową o 1 mEq/l w 200 litrowym zbiorniku należy dodać 0.08x200x1 = 16 g do wody do podmian. [Dla porównania: 6 g = 1 łyżeczka].

Uwaga:

 • NIE PRZEDAWKOWAĆ!
 • Nadmiar twardości węglanowej może zwiększyć utratę wapnia, magnezu i strontu.
 • Nie mieszać bezpośrednio z suplementami wapnia, magnezu, strontu.
 • Najlepiej, jeśli dodatki wapnia i węglanów dodawane są co drugi dzień lub co najmniej 30 minut od siebie.
 • Zawiera węglan, wodorowęglan, chlorek, i siarczan sodu, sole magnezu, wapnia, strontu i potasu.
 • Każdy gram zawiera co najmniej 12 meq twardości węglanowej.

O firmie Seachem

Seachem istnieje na rynku od 35 lat i znajduje się w ponad 60 krajach na całym świecie. Filozofia Seachem polega na tym, że doświadczony hobbysta jest najlepszym klientem. Znajduje to odzwierciedlenie w solidnej i niezawodnej edukacji i wsparciu dla klientów, a także w produktach sprawdzonych pod względem naukowym i wydajności. Podczas gdy Seachem szybko przekształcił się w krajową i międzynarodową firmę, zachowuje kulturę małej firmy i jest łatwo dostępny dla swoich klientów. Od ponad trzydziestu lat Seachem jest firmą zakorzenioną w naukach o akwarystyce. Doświadczenie w hobby oraz wykształcona kadra chemików i biologów stanowią część pakietu przy zakupie produktów Seachem. Seachem pozostaje jedną z nielicznych, które przetrwały niezależne i prywatne firmy zajmujące się opieką zwierząt domowych. Seachem jest zarządzany przez hobbystów. Wszyscy pracownicy są hobbystami, którzy utrzymują akwaria w domu i biurze. Sam Seachem powstał, ponieważ jeden z takich pasjonujących się hobbystów - dr Leo G. Morin (założyciel) - uznał, że potrzebne są dostępne rozwiązania problemów akwarystów. Zaowocowało to pierwszym produktem Seachem: Cupraplex  (dziś znany jako Cupramine ). Ponad trzydzieści lat później Seachem wciąż podchodzi do starych problemów w nowy sposób.

Innowacja oznacza nowe podejście do starych problemów. Oferowane są naprawdę innowacyjne rozwiązania, które działają lepiej niż konkurencyjne produkty i pozwalają zaoszczędzić pieniądze dzięki zwiększonej wydajności i koncentracji. Produkty Seachem były i nadal są oparte na solidnej wiedzy naukowej. Obejmują teraz pełne spektrum wymagań akwariowych w wodzie słodkiej, morskiej, rafach i stawach, a także w hodowli herpetologicznej i ptasiej. Obejmują one bufory, odżywki, media filtracyjne, leki i zestawy testowe. Linia JurassiPet obejmuje żywność, suplementy diety oraz produkty do konserwacji pomieszczeń i kontroli pasożytów. Większość produktów Seachem jest całkowicie wyjątkowa i specyficzna. Linią premium, aquavitro, jest stworzenie linii, która będzie rynkiem umożliwiającym szybkie reagowanie na pojawienie się nowych technologii i informacji w miarę ich powstawania. Dokonana została destylacja niezbędnych składników ochrony raf i roślin bez żadnych kompromisów, rygorystycznie zoptymalizowanej linii produktów oraz dodanie kondycjonerów i filtracji, które przewyższają i tak już wysokie standardy, które firma wyznaczyła dla linii Seachem.


Jednym z najbardziej niepokojących trendów w wielu branżach wydaje się być dążenie do o wiele mniej osobistego i bardziej sterylnego stylu biznesu. Trend ten jest sprzeczny z podstawową filozofią Seachem, ponieważ ostatecznie pozbawia hobbystów i sklepy zoologiczne usług i wiedzy tak istotnej dla hobby. Firma wierzy, że właśnie w tym miejscu niezależni właściciele i operatorzy sklepów będą mogli odnieść sukces w nadchodzących latach. W związku z tym chcą wspierać rozwój niezależnych sprzedawców zwierząt domowych i hobbystów wodnych. Dlatego jako marka premium aquavitro jest sprzedawany wyłącznie u niezależnych dealerów. Zaangażowanie w utrzymywanie aquavitro poza dużymi sklepami sieciowymi i poza Internetem oznacza, że niezależny dealer ma pierwszą i najlepszą okazję do obsługi klientów, którzy szukają najlepszych produktów do swoich akwariów.
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem Reef Builder 600g Szybko podnosi KH

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii