Reef Calcium 500ml Zwiększa poziom wapnia
SEACHEM169

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    62 punkty lojalnościowe!

Cena:

62,20 zł

Compare now Compare list is full

Reef Calcium 500ml Zwiększa poziom wapnia

Reef Calcium jest skoncentrowanym (50,000 mg/l), biologicznym, kompleksowym preparatem do zwiększania poziomu wapnia w rafowym akwarium bez zmiany pH. Nowopowstały związek polygluconate zawarty w preparacie.

Reef Calcium może być używany sam by dostarczyć wapń, dodatkowo by zapewnić wyższy poziom wzrostu koralowców warto połączyć go z suplementami wapnia jonowego takimi jak: Reef Complete czy Reef Adventage Calcium.

Reef Calcium ma na celu utrzymanie odpowiedniego poziomu wapnia. Jeśli braki wapnia są naprawdę duże zaleca się wymianę wody albo zastosowanie suplementów wapnia jonowego w celu odzyskania utraconego wapnia.

Reef Calcium wapń w postaci polyglukonianu wapnia, który znacznie łatwiej się przyswaja niż inne jego formy. Koralowce zużywają mniej energii do przyswojenia tej formy wapnia niż jego jonowej formy. Używany w momencie optymalnego poziomu wapnia w wodzie. Po spadku zawartości wapnia w wodzie najpierw należy podnieść jego poziom dzięku Reef Advantage Calcium lub Reef Complete.

Zalety:

  • utrzymuje wapń i przyspiesza wzrost koralowców
  • polepsza przyswajalność wapnia
  • stanowi bogate źródło energii metabolicznej w celu utrzymania wzrostu koralowców oraz zapobiega wytrącaniu wapnia/spadaniu alkaliczności
  • Polygluconate nie zawiera azotu i fosforu, więc jest to biologicznie niemożliwe, aby doprowadzić do wzrostu glonów w prawidłowo prowadzonym systemie rafowym
  • płynne źródło organicznego wapnia 
  • wysoce skoncentrowany (50,000 mg/l)

Dozowanie:

5ml na 80l podnosi poziom wapnia o ok. 3mg/l.

seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem Reef Calcium 500ml Zwiększa poziom wapnia

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii