Seachem AquaVitro Salinity 15,7kg 450l Makro i mikroelementy, mieszanina soli dla akwariów rafowych
AV2

Czas wysyłki: 2-4 dni robocze

Otrzymasz    279 punktów lojalnościowych!

Cena:

279,70 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

Seachem AquaVitro Salinity 15,7kg 450l Makro i mikroelementy, mieszanina soli dla akwariów rafowych

AQUAVITRO SALINITY:

 • gwarantowana analiza każdej partii
 • najbardziej skoncentrowana sól jaka jest dostępna
 • zwiększając buforowanie, hamuje zmiany pH
 • zawiera wszystkie niezbędne makro i mikroelementy oraz pierwiastki śladowe
 • linia premium produktów firmy Seachem

"Salinity" to mieszanina soli przygotowana specjalnie dla akwariów rafowych, zawierająca wszystkie niezbędne makro-, i mikroelementy oraz pierwiastki śladowe, występujące w naturalnej wodzie morskiej, wolna od toksycznych i niepożądanych związków. Jest najbardziej skoncentrowaną mieszanką soli na rynku. Stopień jej uwodnienia jest niższy niż 0,5%, co pozwala na przygotowanie większej objętości wody o zasoleniu 35 ‰ na jednostkę masy niż jakakolwiek inna mieszanka dostępna w sprzedaży.

Skład anionowy i kationowy "Salinity" jest identyczny jak w naturalnej wodzie morskiej. Aby uzyskać taki wynik, przeanalizowano dane ze wszystkich mórz i oceanów Ziemi i na podstawie tych danych wyznaczono średnią wartość dla każdego pierwiastka. W każdym przypadku odchylenie od wartości średniej wynosi zaledwie ±5.

Na przykład przy zasoleniu 35‰, wartości docelowe i uzyskane zakresy poziomów dla wapnia, magnezu i strontu wynoszą kolejno:

 • Wapń: docelowo 422mg/l, uzyskany zakres od 400 do 443mg/l;
 • Magnez: docelowo 1336mg/l, uzyskany zakres od 1269 do 1403mg/l;
 • Stront: docelowo 8,4mg/l, uzyskany zakres od 8,0 do 8,8mg/l.
 • Zasadowość i odczyn wody oceanicznej różni się w zależności od miejsca pobrania próbki.

W soli "Salinity" wartości te kształtują się na następującym poziomie:

 • Odczyn: pH od 8,4 do 8,6;
 • Zasadowość: od 3,2 do 3,8 meq/l.

Sposób użycia:

 • Wymieszać "Salinity" z odchlorowaną i oczyszczoną wodą. Do usunięcia chloru lub/i chloraminy zaleca się stosowanie preparatów takich jak "Alpha".
 • Jeśli woda jest złej jakości, zaleca się oczyszczenie jej za pomocą filtra RO/DI. Do przygotowania niewielkich ilości wody należy zalać 35g soli wodą do objętości 1 litra lub do odmierzonego litra wody wsypać 36.27g soli.
 • Roztwór dobrze wymieszać. Choć może być użyty natychmiast po przygotowaniu, zaleca się mieszanie go przez 24 godziny, by osiągnąć właściwą równowagę tlenu/dwutlenku węgla.
 • Zmierzyć zasolenie, które powinno wynosić 35‰, co odpowiada ciężarowi właściwemu wynoszącemu 1,026 skalibrowanemu w temperaturze pokojowej. W przypadku braku możliwości skorygowania wartości ciężaru właściwego (H), zaleca się zastosowanie podanych niżej wzorów.

W tym przypadku zakres błędu wynosi około 1%.

S = [0, 3348 * T] + [1325 * H] - 1330,4525 (skalibrowano w temperaturze 15,56oC)

S = [0, 2211 * T] + [1325 * H] - 1330,4525 (skalibrowano w temperaturze 25oC)

S - zasolenie w ilości cząsteczek związku na tysiąc cząsteczek roztworu (1/103).

T - temperatura w stopniach Celsjusza (zakres od 13 do 30 oC)

H - nieskorygowany odczyt z gęstościomierza.

Jeśli zasolenie jest za niskie, dodać "Salinity", jeśli za wysokie - dolać wody.

Podmieniać 20% wody co 2 tygodnie, w celu zapewnienia jej optymalnej jakości.

Wskazówka:

 • Nigdy nie dodawać soli do wody w akwarium, jeśli są w nim żywe organizmy. Podczas zakładania nowego zbiornika (gdy bezpośrednio w nim przygotowujemy wodę), wprowadzać zwierzęta dopiero po całkowitym rozpuszczeniu soli i uzyskaniu docelowego zasolenia.
 • W celu uniknięcia "syndromu nowego akwarium" zaleca się stosowanie preparatu "Stability".
 • "Salinity" nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.
 • Kontakt suchej substancji ze skórą lub oczami może wywołać podrażnienie. W przypadku dostania się soli do oczu, natychmiast przemyć je zimną wodą i skontaktować się z lekarzem.

W skład kompletu wchodzi:

 • Seachem AQUAVITRO SALINITY - 15,7kg
 • Oryginalne opakowanie

Specyfikacja:

 • Wielkość opakowania: 15,7kg
 • Do wody słodkiej: Nie
 • Do wody słonej: Tak
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem AquaVitro Salinity 15,7kg 450l Makro i mikroelementy, mieszanina soli dla akwariów rafowych

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii