Seachem Alerts Combo Pack 6 miesięcy Zestaw podstawowych testów do akwarium
SEACHEM402
000116001205

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    68 punktów lojalnościowych!

Cena:

68,40 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Alerts Combo Pack 6 miesięcy Zestaw podstawowych testów do akwarium

Seachem pH Alert to test, który po prostu przykleja się do szyby akwarium i stale pokazuje rzeczywistą wartość pH w akwarium. Jest to możliwe dzięki czujnikowi, który został opracowany bezpośrednio w laboratoriach Seachem. Kolor na nim zmieni się w zależności od pH w akwarium. Zakres pomiarowy wynosi od 5,4 do 8,0. Nie trzeba już używać żadnych probówek ani pasków testowych. Może być stosowany tylko w akwariach słodkowodnych.

Alarm pH działa od 3 do 6 miesięcy. Jego niewielki rozmiar (3,8 x 6,3 cm) podkreśla jego dyskretność. Nie narusza estetyki akwarium.

Instrukcja obsługi:

Po prostu umieść test w dowolnym miejscu na szkle. Przy pierwszym użyciu odczekaj 30 minut. Następnie zmieni kolor w ciągu 10 minut po zmianie pH w akwarium.

Unikaj kontaktu palców z czujnikiem, może go to zniszczyć. Nie używaj mydła, wybielacza ani ostrych przedmiotów do czyszczenia. Aby uzyskać maksymalną dokładność, test należy odczytać w świetle dziennym lub sztucznym sztucznym świetle dziennym.

Seachem Alerts Combo Pack 6 miesięcy

Seachem Ammonia Alert:

Wystarczy włożyć Ammonia Alert do akwarium, aby zawsze zobaczyć stężenie wolnego, toksycznego amoniaku w akwarium. Zgodnie z kolorem testowym od żółtego, zielonego do niebieskiego można łatwo ustalić rzeczywiste stężenie wolnego amoniaku w akwarium. Dlatego użycie jest niezwykle proste i nie ma już potrzeby prowadzenia testów za pomocą probówek. Wykrywa również stężenia mniejsze niż 0,05 mg / l. Działa przez cały rok w akwarium! Nadaje się zarówno do akwariów słodkowodnych, jak i morskich.

Jeśli w akwarium nie ma amoniaku, testowany kolor jest od żółtego do bardzo słabo zielonego. Nowo zakupiony czujnik jest suchy i dlatego pokazuje zielony. Po kilku dniach w wodzie zaczyna pokazywać prawidłowe wartości. Czujnik wykrywa wzrost amoniaku w ciągu około 15 minut. Spadek wartości amoniaku jest wykrywany po około 4 godzinach.

Seachem Ammonia Alert w zasadzie nie ma konkurencji, a długość kadencji wynosi nawet rok. Jest mały i dyskretny, więc jest prawie niewidoczny na brzegu akwarium

Instrukcja obsługi:

Jeśli ilość wolnego amoniaku w akwarium osiągnie 0,02 mg / l, kolor testowy zmienia się z żółtego na jasnozielony. Jest to wolny amoniak, a nie w formie zjonizowanej. Tylko wolny amoniak jest toksyczny dla akwarium. Stężenie wolnego amoniaku 0,02 mg / l odpowiada stężeniu wolnego amoniaku 0,25 mg / l zjonizowanym (amoniakiem całkowitym) o pH 8,3 w wodzie morskiej. Przy pH 7,0 w wodzie słodkiej odpowiada to 3,6 mg / l całkowitego amoniaku (wolnego i zjonizowanego). Jasnozielony kolor ze słowem ALERT wskazuje stężenie wolnego amoniaku 0,05 mg / l. Alarm oznacza czujność. Zielony kolor ALARMU pokazuje 0,2 mg / l wolnego amoniaku, a niebieska wartość TOKSYCZNA pokazuje toksyczne stężenie 0,5 mg / l.

Zwierzęta mogą tolerować Alert przez kilka dni, Alarm przez kilka dni w zależności od ich wrażliwości, a Toxic oznacza szybkie uduszenie. Zalecamy stosowanie Seachem Prime lub Seachem AmGuard jako pierwszą pomoc.

Konserwacja:

Nie jest wymagana specjalna konserwacja. Po prostu wyczyść czujnik miękką gąbką z alg. Nie dotykaj czujnika rękami, ponieważ tłuszcz ze skóry go uszkodzi. Nie używaj wybielacza ani mydła do czyszczenia. Z czasem w akwarium zwiększa się jego dokładność. Nie zaleca się utrzymywania go w stanie suchym, nawet jeśli go to nie uszkodzi. Czytaj kolory w świetle dziennym lub w świetle imitującym światło dzienne. Czerwone światło może zniekształcać odczyt kolorów w teście.

seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem Alerts Combo Pack 6 miesięcy

Napisz swoją opinię