Seachem Reef Reactor Md 2L Dostarcza wapń, magnez, stront, potas i węglany
SEACHEM404
000116015318

Czas wysyłki: 2-4 dni robocze

Otrzymasz    138 punktów lojalnościowych!

Cena:

138,20 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Reef Reactor Md 2L Dostarcza wapń, magnez, stront, potas i węglany

Reef Reactor™ to źródło aragonitu o wysokiej czystości, które dostarcza wszystkich ważnych pierwiastków dla optymalnej równowagi jonowej oraz silnego wzrostu i zabarwienia koralowców w akwariach rafowych. Ma wielkość ziarna około 0,5–1 cm (Reef Reactor™ Lg ma 1–3 cm).

Przeznaczony jest do stosowania w reaktorach wapniowych, gdzie jest powoli rozpuszczany z dodatkiem CO2. W miarę rozpuszczania dostarcza wapń, magnez, stront, potas i węglany między innymi ważnymi pierwiastkami w akwariach rafowych. Doskonale zwiększa i stabilizuje zasadowość, co zapewnia również stabilne pH i sprzyja szybkiemu tworzeniu się materiału szkieletowego koralowców. Dzięki wysokiemu poziomowi zarówno wapnia, jak i magnezu, stanowi doskonały sposób zbilansowanej suplementacji dla szybkiego wzrostu i rozmnażania koralowców i zwierząt wapiennych w akwariach rafowych.

Posiada najwyższy poziom rozpuszczalnego potasu spośród wszystkich konkurencyjnych marek, jednocześnie wykazując najniższy poziom zarówno glinu, jak i fosforu. 

Seachem Reef Reactor Md 2L
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem Reef Reactor Md 2L

Napisz swoją opinię