Seachem Flourish Glue 2 x 4g Klej do mchów
SEACHEM050
000116311601

Czas wysyłki: 3-5 dni robocze

Otrzymasz    42 punkty lojalnościowe!

Cena:

42,70 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Flourish Glue 2 x 4g Klej do mchów

 Flourish Glue wysokiej jakości klej cyjanoakrylowy w żelu, przeznaczony do przyczepiania mchów oraz roślin do skał, korzeni, a nawet żwiru. Wystarczy użyć kleju, a rośliny na pewno z łatwością się ukorzenią w podłożu. Wiąże w zaledwie kilka sekund i daje doskonałą kontrolę oraz ma znakomite właściwości wytrzymałościowe. Może być używany pod wodą. Flourish Glue sprawdzi się w aquascapingu zarówno w akwariach słodkowodnych jak i morskich, oraz nadaje się do dokonywania wszelkiego rodzaju napraw plastikowych części.

Flourish Glue mieści się w aluminiowej tubce w celu przedłużenia okresu jego przydatności i przechowywania w porównaniu do klejów w plastikowych tubkach, które szybko wysychają.

Sposób użycia:

  • nałóż małą ilość Flourish Glue na korzenie mchów lub roślin, a następnie przyłóż je do wybranej powierzchni i przytrzymaj przez 20 sekund
  • postępuj podobnie z pęczkami roślin
  • wytrzyj końcówkę tubki z kleju przed nałożeniem nakrętki

Uwaga!

  • skleja skórę i oczy w kilka sekund
  • drażniący dla skóry i oczu; w przypadku kontaktu z oczami, przemyj natychmiast bieżącą wodą przez 5 – 10 minut
  • jeżeli wystąpi podrażnienie skontaktuj się natychmiast z lekarzem
  • trzymać z dala od dzieci
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Oceń 
JACEK P
2022-04-15
Seachem Flourish Glue 2 x 4g Klej do mchów

Ok

Napisz swoją opinię

Seachem Flourish Glue 2 x 4g Klej do mchów

Napisz swoją opinię