JBL LimCollect Pułapka na ślimaki akwariowe
614010

Czas wysyłki: 2-3 dni


Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

JBL LimCollect Pułapka na ślimaki akwariowe

Ślimaki w akwarium mogą być pożyteczne (np.: pomagają w pozbyciu się glonów i resztek pokarmu) lub szkodliwe. W tym drugim przypadku często pojawiają się masowo i są rzeczywistą plagą w zbiorniku wodnym. Rozmnażają się bardzo szybko i w niedługim czasie oblepiają szyby, sprzęt akwarystyczny, przemieszczają się po akwarium i mogą nawet atakować żywe rośliny - zwykle jednak żywią się martwą, rozkładającą się materią organiczną. Skutecznym rozwiązaniem problemu jest umieszczenie w akwarium pułapki na ślimaki.

 

Jak działa pułapka na ślimaki?

Pułapka na ślimaki w akwarium jest bardzo prosta w obsłudze i „nieinwazyjna” (bez użycia chemii). Naczynie ustawia się na dnie zbiornika (najlepiej w godzinach wieczornych) i umieszcza w nim przynętę. Może to być kiełż lub gotowane warzywa (przysmakiem ślimaków jest marchew). Ślimaki przyciągnięte smacznym pożywieniem będą wchodzić do naczynia, jednocześnie podnosząc zapadki. Odpowiednie skonstruowana pułapka uniemożliwia ślimakom wydostanie się. Rano pułapkę będzie można wyjąć, odseparować szkodniki i umieścić ponownie w akwarium, jeśli jednorazowe użycie nie wystarczyło. Pułapka pozwala pozbyć się różnych gatunków ślimaków, z wyszczególnieniem tych rzecznych. Jeśli wpadną do niej pożyteczne ślimaki, np.: świderki, bez problemu i szkody dla zdrowia można je później wyjąć i z powrotem umieścić w akwarium. Przy hodowli w zbiorniku niewielkich stworzeń, np.: krewetek, można regulować zapadnie (zęby), aby ograniczyć otwory, przez które te mogłyby dostać się do wnętrza pułapki.

 

Skąd bierze się plaga ślimaków w akwarium?

Ślimaki mogą dostać się do akwarium różnorodną drogą – przy wprowadzaniu nowych elementów. Wystarczy pojedynczy osobnik lub jaja znajdujące się na roślinach, kamieniu lub żwirze, aby w niedługim czasie borykać się z dziesiątkami czy setkami ślimaków. Dlatego warto posiadać pułapkę – nawet na wszelki wypadek. Ponadto w walce ze ślimakami dobrze sprawdzają się... inne ślimaki, np.: Clea Helena.

 

Charakterystyka:

  • Wymiary - 12cm/9cm/2cm
  • Zwalcza plagę ślimaków bez stosowania chemii
  • Jako przynęta nadają się bardzo dobrze np. kiełże, lub warzywa
  • Nastawić na noc - odczekać - wyjąć napełnione ślimakami
  • Łapie także świerszcze i karaluchy.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL LimCollect Pułapka na ślimaki akwariowe

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii