JBL CombiFix Szczypce manipulator do roślin 46cm
615050

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL CombiFix Szczypce manipulator do roślin 46cm

JBL CombiFix to szczypce do roślin wykonane z trwałego tworzywa sztucznego o długości aż 46 cm. Szczypce są elastycznie, niełamliwe. Przeznaczone są do wszelkich prac w akwariach, zarówno słodkowodnych jak i morskich. Dzięki szczypcom możemy wykonać każdą czynność w zbiorniku wodnym bez zanurzania rąk w wodzie. Możemy włożyć i wyjąć, przestawić i przesunąć każdą rzecz, a także wykonywać prace związane z pielęgnacją roślin akwariowych. Szczypce nie rdzewieją, gdyż są wykonane odpornego na działanie wody tworzywa, są więc długowieczne. Szczypce są wygodne podczas pracy - posiadają wygodne otwory na palce. Zakończone są szerszą końcówką z ząbkami, dzięki czemu przedmioty nie wyślizgują się z zacisku.

 

Charakterystyka:

  • Długość 46cm
  • Szczypce wykonane z trwałego tworzywa sztucznego
  • Szczypce wykonane z tworzywa niełamliwego/elastycznego
  • Przeznaczone do wszystkich prac w akwariach
  • Do akwariów słodkowodnych i morskich

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL CombiFix Szczypce manipulator do roślin 46cm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii