JBL BLANKI SET Czyścik do szyb nie rysujący szkła do szyb z rączką o długości 50cm
613650

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL BLANKI SET Czyścik do szyb nie rysujący szkła do szyb z rączką o długości 50cm

JBL Blanki SET to czyścik na ruchomym uchwycie, nierysujący szkła o długości 45 cm, z ruchomym zamocowaniem.

Czyścik zawsze układa się płasko na szybie dzięki ruchomemu zamocowaniu do uchwytu. Jest bezpieczny dla dzieci, ponieważ nie posiada ostrza którym można się skaleczyć. Blanki Set nadaje się również do łatwego czyszczeniu dna w akwariach higienicznych bez podłoża. Doskonale sprawdza się np. przy czyszczeniu dna w zbiornikach z narybkiem paletek, gdzie szklane dno z powodu intensywnego karmienia ryb bardzo szybko pokrywa się charakterystycznym osadem, który z kolei stanowi idealne siedlisko pierwotniaków (m.in. wrotków). Występowanie tych organizmów w nadmiarze irytuje paletki, ponieważ próbują one sadowić się również na rybach.

W przypadku czyszczenia dna w zbiorniku bez podłoża: zwykłym odmulaczem usuwamy najpierw luźny osad z odchodów ryb i ewentualnie resztek pokarmu. Następnie, długimi ruchami czyścika JBL Blanki Set przecieramy spokojnie dno w celu usunięcia przylegającego osadu. Po kilku minutach odciągamy opadły osad odmulaczem, resztę zrobi filtr gąbkowy, który oczywiście również trzeba przepłukać co jakiś czas. Czynność czyszczenia dna należy powtarzać co kilka dni, tym częściej im więcej młodych ryb jest w akwarium.

 

Właściwości:

 • długość 50 cm (rączka 45 cm),
 • doskonały do trudno dostępnych miejsc jak rogi akwarium,
 • ruchome zamocowanie czyścika do rączki,
 • usuwa w ciągu kilku minut pozostałości glonów i wapnia,
 • nie rysuje szyb,
 • nierdzewny i bez żyletki,
 • bezpieczny dla dzieci, bez niebezpiecznych żyletek,
 • bez problemu usuwa nawet najbardziej przylegające glony,
 • do szyb każdej grubości.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL BLANKI SET Czyścik do szyb nie rysujący szkła do szyb z rączką o długości 50cm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii