JBL AQUA-IN-OUT Odmulacz pompa wąż kompletny system podmiany wody
61430

Czas wysyłki: 2-3 dni


Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

JBL AQUA-IN-OUT Odmulacz pompa wąż kompletny system podmiany wody

Aqua In-Out Complet Set to zestaw do łatwej podmiany wody w akwarium. . Wyposażony w specjalny przycisk umożliwiający zasysanie wody z akwarium.Zawiera czyszczącą końcówkę ułatwiającą usuwanie zanieczyszczeń. Pompa strumieniowa Water Jet jest montowana na kranie umywalki. Po odkręceniu wody w kranie następuje zassanie wody z akwarium.

Tym sposobem można spuszczać wodę nawet z akwarium znajdującego się poniżej poziomu kranu. Po odciągnięciu odpowiedniej ilości wody z akwarium, pompę można przestawić na napełnianie - woda z kranu popłynie tym samym wężem do akwarium.Zawiera czyszczącą końcówkę ułatwiającą usuwanie zanieczyszczeń.

 

Zalety:

  • sam zasysa, sam napełnia
  • Strumień wody wytwarza ssanie, które zasysa wodę
  • Pompa strumieniowa zasysa wodę, nawet gdy akwarium stoi niżej niż umywalka
  • Gotowy do podłączenia do większości kranów
  • Po opróżnieniu wody pompę przestawia się po prostu na „napełnić wodą" JBL Aqua In-Out

 

Wymiary:

  • odmulacz (AQUA-IN-OUT) 8m węża 12/16mm
  • pompę z dwoma przejściówkami , dzięki czemu można ją zamontować na każdym kranie złączki montażowe

 

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL AQUA-IN-OUT Odmulacz pompa wąż kompletny system podmiany wody

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii