JBL Aquaex Odmulacz z zaworem zwrotnym oraz zaworem do regulacji przepływu 3x zawór do max 45cm
614090

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL Aquaex Odmulacz z zaworem zwrotnym oraz zaworem do regulacji przepływu 3x zawór do max 45cm

Odmulacz doskonale nadaje się do czyszczenia dna zbiornika. Dzięki kształtowi klosza ssącego w kształcie zębatki odmulacz tworzy tzw. "pralkę" dzięki której z podłoża usuwane są tylko zanieczyszczenie (sam żwir nie jest zasysany). Kąt 90 stopni pozwala na czyszczenie nawet najmniej dostępnych miejsc w akwarium. Odmulacz posiada zaworek zwrotny który zapobiega szybkiemu cofaniu się wody z powrotem do akwarium. Bardzo ważną zaletą wyróżniającą urządzenie spośród innych dostępnych na rynku jest zawór do regulacji tempa przepływu wody. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dostosować szybkość przepływu wody do swoich indywidualnych wymagań np.: szybki przepływ do wymiany wody lub wolny przepływ do dokładnego "odkurzenia" dna zbiornika. W zestawie znajdują się dwa zaczepy do mocowania węża na szybie akwarium oraz przy np. wiadrze. Wąż mocno się trzyma, dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu odmulanie staje się dużo wygodniejszą i przyjemniejszą czynnością. Dzięki zaworowi ssącemu nie trzeba już zasysać wody ustami. Odmulacz przeznaczony jest do zbiorników o wysokości 20 - 45 cm wysokości.


Dane techniczne:

  • długość klosza ssącego 20 - 45 cm,
  • średnica klosza 4,5 cm,
  • długość węża 2 m,
  • zawór ssący,
  • zawór zwrotny,
  • zawór do regulacji przepływu.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL Aquaex Odmulacz z zaworem zwrotnym oraz zaworem do regulacji przepływu 3x zawór do max 45cm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii