Seachem PrisTine Odmulacz w płynie 500ml
SEACHEM123

Czas wysyłki: 24 godziny


Seachem PrisTine Odmulacz w płynie 500ml

Pristine – wykorzystuje biologiczne, naturalne, nie chemiczne metody, aby zwiększyć jakość wody. Zawiera w sobie bakterie, które rozkładają nadmiar żywności oraz martwą materię organiczną w systemach słodkowodnych i morskich. Zmniejsza również nadmiar składników przemiany materii (np. amoniak, azotany, azotyny), które są w większych stężeniach trujące, mniejszych stresogenne, a także napędzają wzrost organizmów chorobotwórczych.

Pristine sprawia, że woda jest bardziej klarowna, oraz ma pozytywny wpływ na kondycję zdrowotną środowiska wodnego. Szczepy bakterii zawarte w Pristine mogą rozwijać się w słonej lub słodkiej wodzie, i są w stanie utylizować szeroką gamę związków organicznych w tym tłuszcze, które mogą powodować nieestetyczny wygląd wody. W odróżnieniu od tradycyjnych bakterii nitryfikacyjnych, ta mieszanka bakteryjna może dostosować się do warunków nisko tlenowych, lub wysoko tlenowych i nadal się mnożyć oraz poprawiać jakość wody. Biopolimery produkowane przez poszczególne kolonie bakterii zwiększają klarowność wody. Szczepy bakterii w Pristine są unikatowe i dobrane w taki sposób by dostosować się do różnych warunków środowiskowych.

 

Sposób użycia:

  • przed użyciem wstrząśnij,
  • wyłącz UV/ozon,
  • wlej 1 zakrętkę (5ml) na każde 40l wody,
  • później wlewaj dawkę podtrzymującą 1 zakrętka (5ml) na 80l wody w przypadkach zmiany w obsadzie zbiornika, czyszczenia filtra lub podawaniu leków,
  • w przypadku podawania antybiotyków powinny zostać one usunięte przez węgiel aktywowany, oraz powinna zostać dokonana podmiana wody,
  • nie włączaj ozonu lub lampy UV przez 2-3 dni, aby pozwolić bakteriom na osiedlenie się w zbiorniku,
  • powtarzające się problemy z wysoką zawartością niektórych związków mogą wskazywać na przekarmianie lub niewystarczająca filtrację.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem PrisTine Odmulacz w płynie 500ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii