Seachem TIDAL Filter 75 Filtr zewnętrzny 1500 l/h
TIDAL-75

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    234 punkty lojalnościowe!

Cena:

234,20 zł

Compare now Compare list is full

Seachem TIDAL Filter 75 Filtr zewnętrzny 1500 l/h

Filtry Tidal są zaprojektowane tak, aby zapewnić Twojemu akwarium wysokiej jakości, kompleksową filtrację. Są łatwe w użyciu i przystosowane do różnych rodzajów akwariów.


Posiadają liczne funkcje, w tym: pompę samozasysającą, podwójny wlot wody z filtrem powierzchniowym, regulowany przepływ, monitor konserwacji, wirnik samoczyszczący i koszyk filtracyjny na dowolny rodzaj mediów filtrujących oraz gotowy wkład filtracyjny w postaci medium Matrix.


Co więcej - Filtry Tidal ™ są zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najwyższą jakość wody przy maksymalnej uniwersalności i łatwości użycia. Są przystosowane do szerokiej gamy akwariów od słonej wody po słodką wodę o wielkości od 200 litrów do 400 litrów

Dane techniczne

Tidal 35 Tidal 55 Tidal 75  Tidal 110
Rozmiar akwarium
do 130l do 200l do 300l do 400l
Przepływ wody
500 l/h 1000 l/h 1500 l/h 2000 l/h
Moc
6 - (120 v - 60 Hz)
5 - (230 v - 50 Hz)
6 - (120 v - 60 Hz)
5 - (230 v - 50 Hz)
8 - (120 v - 60 Hz)
7 - (230 v - 50 Hz)
12 - (120 v - 60 Hz)
10 - (230 v - 50 Hz)
Objętość filtra
0,7 litra 1,2 litra 1,9 litra 3,2 litraWymiary

Tidal 35 Tidal 55 Tidal 75  Tidal 110
Wymiary filtra
Długość: 15,5 cm
Szerokość: 13 cm
Długość: 20,5 cm
Szerokość: 15,5 cm
Wysokość: 21,4 cm
Długość: 23,4 cm
Szerokość: 17,8 cm
Długość: 29,5 cm
Szerokość: 19,2 cm
Wysokość: 24,2 cm
Wymiary komory filtracyjnej
Długość: 13,8 cm
Szerokość: 5,2 cm
Wysokość: 12,5 cm
Długość: 18,9 cm
Szerokość: 6,6 cm
Wysokość: 15 cm
Długość: 23,9 cm
Szerokość: 7,6 cm
Długość: 27,9 cm
Szerokość: 8,9 cm
Wysokość: 20 cm

Funkcje

W pełni regulowana moc przepływu

Pełna regulacja przepływu dostosowuje wydajność do określonej objętości akwarium, jego typu lub zapewnia odpowiednie środowisko dla ryb, które preferują mniejszy lub większy ruch wody lub natlenienie. Dostosuj za pomocą pokrętła z przodu, aby uzyskać pełny lub łagodny przepływ wody.

Filtr powierzchniowy

Filtr powierzchniowy przechwytuje wodę spod powierzchnią, gdzie gromadzą się wydalane odchody ryb, a także głębiej w zbiorniku usuwając pływające zanieczyszczenia.

Regulowany przepływ wlotowy

Dzięki podwójnemu wlewowi Tidal wciąga wodę przez teleskopową rurę pod powierzchnią i na powierzchni przez filtr powierzchniowy. Łatwo zsynchronizujesz przepływ z podwodnej rury wlotowej z filtrem powierzchniowym za pomocą pokrętła przepływu wlotowego.

(niedostępne w jednostkach Tidal 35)

Uchwyt na grzałkę

Grzałkę można przymocować z boku za pomocą opcjonalnego klipsa , co pozwala na lepsze rozprowadzanie podgrzewanej wody po akwarium.

(niedostępne w jednostkach Tidal 35)

Alert dotyczący konserwacji

Z biegiem czasu, środki filtracyjne mogą zostać zatkane przez zanieczyszczenia powodując zmniejszenie lub utrudnianie przepływu wody przez nie. Kiedy to się dzieje w filtrach Tidal™, woda jest przekierowywane wokół filtra i z powrotem do akwarium przez wylot z boku. Przekierowana woda pcha niebieski alert konserwacji na górze filtra, sygnalizując, że filtr musi być wyczyszczony.

Łatwość czyszczenia

Kosz jest w pełni zdejmowalny oraz z łatwością zatrzaskuje się w pokrywie filtra. Jego oczyszczanie jest zatem ułatwione , a podczas przenoszenia, np.  do zlewu unikamy rozlewania wody.

Pompa samozasysająca

Pompa samozasysająca oznacza, że nie ma potrzeby napełniania kosza filtracyjnego wodą, uruchamiania syfonu, monitorowania filtra lub innych komplikacji podczas uruchamiania nowego filtra. Oznacza to również, że po awarii zasilania filtr automatycznie uruchomi się ponownie.

Ale to nie koniec zalet...

  • Szczeliny wentylacyjne
  • Przepływ od dołu do góry
  • Teleskopowa rura wlotowa
  • Dowolność w doborze wkładów filtracyjnych
  • Wirnik samoczyszczący
  • Regulowane urządzenie poziomujące
  • 3 lata gwarancji

Dodatkowe funkcje filtrów Tidal


Szczeliny wentylacyjne

Szczeliny wentylacyjne w pokrywie filtra i rowki w odpływie zapewniają, że woda zwrócona do zbiornika jest w pełni dotleniona a wymiana gazów podczas filtracji zmaksymalizowana.

Przepływ od dołu do góry

Pompa wpycha wodę do kosza filtracyjnego, wchodząc przez dno kosza i przemieszczając się w górę. Przepływ od dołu do góry zapewnia, że woda styka się ze wszystkimi mediami filtracyjnymi i nie może poruszać się wokół lub nad filtrem, jak w przypadku zawieszenia na tylnych filtrach z przepływem wstecznym do przodu.

Teleskopowa rura wlotowa

Regulowany wlot teleskopowy w filtrach Tidal 55/75/110 umożliwia pobieranie wody z dowolnego poziomu zbiornika bez konieczności zatrzymywania filtra lub zawracania sobie głowy częściami zamiennymi.

Dowolność w doborze wkładów filtracyjnych

Kosz filtracyjny ma ogromną zdolność do dopasowywania mediów filtracyjnych do wyboru w wybranej konfiguracji. Wszystkie filtry Tidal™ są wyposażone na początek w bio-media Seachem™ Matrix.

Wirnik samoczyszczący

Samoczyszczący się, odporny na korozję wirnik nadaje się zarówno do zbiorników słonowodnych, jak i słodkowodnych. Ułatwia to konserwację i sprawia, że filtr nadaje się do szerokiej gamy środowisk.

Regulowane urządzenie poziomujące

Regulator na podstawie filtra pozwala go dostosować się do różnych stylów akwarium.

3 lata gwarancji

Wszystkie filtry Tidal™ są objęte gwarancją przed wadami materiałów i wykonania przez okres 3 lat od daty zakupu, z wyjątkiem wirnika pompy. Można to przedłużyć do 5 lat, rejestrując filtr. Gwarancja obejmuje wymianę wadliwych części.

seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem TIDAL Filter 75 Filtr zewnętrzny 1500 l/h

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii