IKOLA FZ 450 CLASSIC filtr zewnętrzny do akwariów do 450l
22-012

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

IKOLA FZ 450 CLASSIC filtr zewnętrzny do akwariów do 450l

Ikola FZ CLASSIC to nowoczesny filtr akwariowy, idealny jeśli pasjonujesz się życiem wodnym! Imponująca filtracja wystarcza do akwariów do 450 litrów! Ten niesamowity filtr kubełkowy zużywa tylko 13 W energii, więc jest bardzo energooszczędny. Także łatwy w konfiguracji i obsłudze - wystarczy dodać wodę, materiały filtrujące i włączyć filtr.

Filtr jest w stanie zaoferować dobry system filtracji - może pomieścić mechaniczne, biologiczne i chemiczne wkłady filtracyjne! Idealnymi materiałami filtrującymi są wata perlonowa i gąbka gruboziarnista, które to są w komplecie. 

Dostęp do systemu filtrującego jest również bardzo łatwy, dzięki czemu możesz natychmiast sprawdzić, czy nie występują nieprawidłowości. Jest również wyposażony w zawór odcinający dopływ wody, dzięki czemu czyszczenie i regularna konserwacja są łatwe!

Wykonany jest z materiału, który zapewnia długotrwałą żywotność. Bardzo kompaktowa konstrukcja pozwala również zaoszczędzić miejsce w domu.


Dane techniczne

  • moc 13 W
  • wydajność 820 l/h
  • 3 koszyki po 2,2L
  • pojemność kubełka 12,5L
  • instalacja 16/22 mm
  • wymiary 23x23x52 cm (wysokość z zamontowanymi zaworami)

ModelIKOLA FZ 450 CLASSIC
Typ filtraKubełkowy
Moc [W]13
Dla akwarium o max. pojemności [L]450
Wydajność maksymalna [l/h]820
Średnica węży [mm]16/22
Wymiary [długość, cm]23
Wymiary [szerokość, cm]23
Wymiary [wysokość, cm]52
Gwarancja2 lata

  

Kupując ten produkt otrzymujesz w gratisie:

-4 litry Zeolit Premium - wkład filtracyjny pochłaniający niebezpieczne jony amonowe i amoniak (przydatny przy zakładaniu nowego akwarium)

-2 ampułi bakterii startowych Prodibio BioDigest - specjalnie dobrane szczepy bakterii nitryfikacyjnych odpowiadające za prawidłowy przebieg procesów denitryfikacji. Skutecznie przyspiesza dojrzewanie zbiornika. Jedna ampułka wystarcza na 120-1000l wody.

Zeolit mineralny - 4l
Charakteryzuje się mikroporowatą strukturą która pozwala wchłaniać wiele nie pożądanych w akwarium związków m.in niebezpieczne jony amonowe i amoniak. Powierzchnia zeolitu sprzyja rozwojowi pożytecznych bakterii, dzięki czemu wkład doskonale filtruje wodę również pod względem biologicznym.

Cechy:

-wkład biologiczny

-bardzo duża powierzchnia filtracyjna dzięki bardzo dużej porowatości

-siedlisko bakterii nitryfikacyjnych Nitrosomonas i Nitrobacter

-pochłania amoniak i azotyny

-wiąże metale ciężkie i fenole

-klaruje wodę

-stabilizuje PH

-korzystnie wpływa na równowagę biologiczną w akwarium

Prodibio BioDigest - bakterie startowe - 2 ampułki

BIODIGEST jest stworzony z naturalnie nitryfikujących, redukujących azotany oraz posiadających inne właściwości szczepów bakterii. Zostały one wybrane ze względu na ich zdolność do przekształcania amoniaku w azotyny, azotynów w azotany i azotanów w azot.

Biologiczna filtracja szybko rozpoczyna się dzięki nitryfikującym bateriom takim jak: Nitrosomonas europaea, Nitrobacter winogradskyi, Paracoccus denitrificans oraz Pseudomonas stuzeri. Każda z tych bakterii pełni inną funkcję. Niektóre z nich są zdolne do biosyntezowania azotanów redukując enzymy w warunkach aerobowych. To pozwala na efektywne oczyszczenie wody, zredukowanie azotanów i fosforanów oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się glonów nitkowatych.

Dawkowanie:

-1 ampułka wystarcza na 120-1000l wody w akwarium

-przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie znajdujące się w końcówce znalazły się w zawiesinie

-wlej preparat na wkłady filtra lub bezpośrednio do akwarium

Komentarze

Napisz swoją opinię

IKOLA FZ 450 CLASSIC filtr zewnętrzny do akwariów do 450l

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii