• -5%
 • Obniżka
JBL e1902 GreenLine Filtr zewnętrzny do zbiorników 200-800l
602840

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    872 punkty lojalnościowe!

Cena:

917,99 zł
872,09 zł Oszczędzasz: 45,90 zł

Compare now Compare list is full

JBL e1902 GreenLine Filtr zewnętrzny do zbiorników 200-800l

Najważniejsze cechy filtra
Filtr zewnętrzny dla czystej i zdrowej wody akwariowej:
Zamknięty system obiegu wody do akwariów 200-800 litrów (>150cm dł.)

Kompletnie wyposażony i gotowy do podłączenia:
Wbudowany system szybkiego startu, Uruchomienie filtra bez zasysania wody. Prosty montaż

Ekstremalnie cicha praca przy wydajności pompy 1900 l/h.:
Opatentowany system z prefiltrem z 100% większą powierzchnią niż w modelu 1901. Wysoka biologiczna wydajność filtracji z 15 l pojemności, odcięcie wody, obrotowe przyłącza węży o 360°, łatwa wymiana mas filtracyjnych

Posiada Certyfikat TÜV, Bezpieczny i Energooszczędny:
Mniejsze zużycie prądu niż w przypadku porównywalnych poprzednich modeli - niezmienna wydajność

Uwaga!
Filtry pochodzą z najnowszych dostaw, dzięki czemu mają zmodyfikowany górny kosz prefiltra, a sam prefiltr jest dwa razy większy.

Czysta i zdrowa woda
Pozostałości roślin, pokarmu i produkty przemiany materii pogarszają jakość wody akwariowej. Dobra jakość wody jest niezbędna dla wzmocnienia zdrowia ryb i roślin w akwarium. Można to osiągnąć dzięki różnym filtrom akwariowym. Filtry zasysają wodę akwariową i wyciągają zanieczyszczenia i substancje odpadowe z wody. Filtry stanową także idealne siedlisko dla bakterii rozkładających szkodliwe substancje.

Prosta instalacja
Filtr zewnętrzny jest kompletnie wyposażony i gotowy do podłączenia. Wbudowany system szybkiego startu i uruchomienie filtra bez zasysania zapewniają łatwą instalację. W zestawie znajdują się także masy filtracyjne.

Łatwa konserwacja
Dzięki regularnej wymianie łatwo dostępnego przedfiltra tylko rzadko potrzebne jest czyszczenie pozostałego filtra. Duża pojemność filtracyjna zapewnia wysoką wydajność filtracji biologicznej dzięki różnym warstwom filtracyjnym. Znajdujące się w nim kule do filtracji biologicznej mają różną średnicę, to wspomaga efekt samooczyszczania.

Energooszczędne i bezpieczne
Dzięki zużyciu prądu tylko 36 W CristalProfi e1902 zapewnia dużą oszczędność energii. Przy niezmiennej efektywnej cyrkulacji wody urządzenie to zużywa mniej prądu niż porównywalne poprzednie modele.

Opatentowany blok przyłączy węży z zaworem bezpieczeństwa zapobiega wyciekowi wody przy odłączaniu filtra. JBL CristalProfi posiada Certyfikat TÜV.

Nowością w porównaniu z modelem JBL CristalProfi e1901 jest to, że górny kosz filtra został zaprojektowany na nowo i ma większą wydajność: Zamiast mniejszych, umieszczonych na zewnątrz w koszu filtra mat przedfiltra, jest teraz jedna dwa razy większa ciągła mata przedfiltra. Dzięki temu także w przypadku powstania bardzo dużych zanieczyszczeń nie jest tak łatwo zapchać filtr a przedfiltry muszą być rzadziej czyszczone.

Filtry Greenline są kompletnymi urządzeniami do filtracji akwarium, w zestawie zawierają wszelkie niezbędne akcesoria jak podwójna deszczownica, węże, przyssawki, spraybar, wlot, wylot, wkłady gąbkowe, bio-kulki. Filtry po zakupie są od razu gotowe do podłączenia i pracy. Do wyboru jest 5 modeli tj: e402, e702, e902, e1502, e1902.

Filtry Greenline są wyposażone w kilka udogodnień jak np.

 • pompka ułatwiająca zalewanie filtra,
 • system koszy filtracyjnych ułatwiający organizację i czyszczenie wkładów filtracyjnych,
 • wielofunkcyjne zawory ułatwiające odłączanie i konserwację filtra.

Wersja filtrów Greenline '02 w porównaniu do poprzednich modeli '01 ma zmodyfikowany górny kosz prefiltra, dzięki czemu prefiltr jest dwa razy większy.

Zawarte w filtrze media filtracyjne:
 • 1x MicroMec - kule do filtracji biologicznej
 • 3x zestaw gąbek UNIBLOC
 • 1x zestaw gąbek COMBIBLOC II
W skład zestawu wchodzą:
 • Filtr JBL e1902
 • Węże 19/25
 • Rurki
 • Koszyk ssący
 • Kolanka
 • Przyssawki
 • Wkłady filtracyjne (kule do filtracji biologicznej i biologiczna gąbka filtracyjna)
 • Polska instrukcja obsługi

Dane techniczne:
 • Masa brutto: 10 kg
 • Do akwariów od - do: 200 - 800 litrów (>150 cm dł.)
 • Pobór prądu: 36 W
 • Maksymalny przepływ: 1900l/h
 • Wysokość: 564 mm
 • Długość: 200 mm
 • Szerokość: 235 mm
 • Napięcie: 230 V
Kupując ten produkt otrzymujesz w gratisie:

-4 litry Zeolit Premium - wkład filtracyjny pochłaniający niebezpieczne jony amonowe i amoniak (przydatny przy zakładaniu nowego akwarium)

-2 ampułi bakterii startowych Prodibio BioDigest - specjalnie dobrane szczepy bakterii nitryfikacyjnych odpowiadające za prawidłowy przebieg procesów denitryfikacji. Skutecznie przyspiesza dojrzewanie zbiornika. Jedna ampułka wystarcza na 120-1000l wody.

Zeolit mineralny - 4l
Charakteryzuje się mikroporowatą strukturą która pozwala wchłaniać wiele nie pożądanych w akwarium związków m.in niebezpieczne jony amonowe i amoniak. Powierzchnia zeolitu sprzyja rozwojowi pożytecznych bakterii, dzięki czemu wkład doskonale filtruje wodę również pod względem biologicznym.

Cechy:

-wkład biologiczny

-bardzo duża powierzchnia filtracyjna dzięki bardzo dużej porowatości

-siedlisko bakterii nitryfikacyjnych Nitrosomonas i Nitrobacter

-pochłania amoniak i azotyny

-wiąże metale ciężkie i fenole

-klaruje wodę

-stabilizuje PH

-korzystnie wpływa na równowagę biologiczną w akwarium

Prodibio BioDigest - bakterie startowe - 2 ampułki

BIODIGEST jest stworzony z naturalnie nitryfikujących, redukujących azotany oraz posiadających inne właściwości szczepów bakterii. Zostały one wybrane ze względu na ich zdolność do przekształcania amoniaku w azotyny, azotynów w azotany i azotanów w azot.

Biologiczna filtracja szybko rozpoczyna się dzięki nitryfikującym bateriom takim jak: Nitrosomonas europaea, Nitrobacter winogradskyi, Paracoccus denitrificans oraz Pseudomonas stuzeri. Każda z tych bakterii pełni inną funkcję. Niektóre z nich są zdolne do biosyntezowania azotanów redukując enzymy w warunkach aerobowych. To pozwala na efektywne oczyszczenie wody, zredukowanie azotanów i fosforanów oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się glonów nitkowatych.

Dawkowanie:

-1 ampułka wystarcza na 120-1000l wody w akwarium

-przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie znajdujące się w końcówce znalazły się w zawiesinie

-wlej preparat na wkłady filtra lub bezpośrednio do akwarium

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL e1902 GreenLine Filtr zewnętrzny do zbiorników 200-800l

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii