JBL BioNitratEx Do biologicznego usuwania azotanów - 4x60g
625350

Czas wysyłki: 2-3 dni

Otrzymasz    89 punktów lojalnościowych!

Cena:

89,99 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

JBL BioNitratEx Do biologicznego usuwania azotanów - 4x60g

JBL BioNitratEx to jeden z najlepszych sposobów na usuwanie azotanów z naszego akwarium . W skład zestawu wchodzą 4 woreczki po 60 g .Woreczki zapewniają biologiczną denitryfikację. Bionitratex składa się z małych kuleczek , które zawierają materiał odżywczy dla bakterii denitryfikacyjnych . Nie potrzeba wówczas stosowania startera biologicznego .Bardzo szybko gromadzi i namnaża bakterie co zapewnia w pełni przekształcenie azotanów w wolny azot.

 

Zalety:

 • wygodne i estetyczne saszetki
 • materiał odżywczy dla bakterii
 • czas dojrzewania 2-3 tygodnie
 • eliminacja glonów , poprzez zniwelowanie azotanów
 • długi okres działania do 13 miesięcy
 • polecany dla zbiorników przerybionych
 • 4 saszetki po 60 gram
 • Produkt posiada pełną instrukcję obsługi w języku POLSKIM.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL BioNitratEx 4x60g Do biologicznego usuwania azotanów - 4x60g

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii