JBL CarboMec Ultra Wkład do filtra węgiel aktywny 800ml
62355

Czas wysyłki: 2-3 dni

Otrzymasz    50 punktów lojalnościowych!

Cena:

50,00 zł

Compare now Compare list is full

JBL CarboMec Ultra Wkład do filtra węgiel aktywny 800ml

Carbomec Ultra firmy JBL jest aktywnym węglem w formie granulatu o nieprzeciętnie wysokiej zdolności absorpcji. Preparat ten nadaje się doskonale do długoterminowego usuwania przebarwień i wielocząsteczkowych zabrudzeń biologicznych w wodzie morskiej. Carbomec ultra nie wydziela fosforanu do wody i nie podwyższa przewodności. Carbomec jest przystosowany do wartości pH równej 8 i dlatego też optymalny w użyciu w przedziale wartości pH od 7,5 do 8,5.

 

Sposób użycia:

  • Zawartość woreczka plastikowego przełożyć do załączonego, specjalnego woreczka do filtra (tzw. „siateczka“ lub „pończoszka“) i zamknąć.
  • Węgiel wielokrotnie wypłukać w ciepłej wodzie, a następnie spłukać zimną.
  • Aby uchronić produkt przed zabrudzeniem należy umieścić woreczek z węglem w filtrze między dwoma warstwami Symec lub SymecMix firmy JBL.

 

Wskazówka od firmy JBL:

W akwarium z wodą słodką należy używać produktu Carbomec firmy JBL do usuwania resztek lekarstw lub innych niepożądanych substancji maks. przez okres dwóch do trzech tygodni. Ciągłe filtrowanie aktywnym węglem nie jest zalecane, ponieważ w ten sposób mogłyby zostać usunięte również pożyteczne substancje, np. pożyteczne koloidy lub nośniki substancji odżywczych, które są zawarte w nowoczesnych nawozach akwariowych(Ferropol firmy JBL).

 

W zestawie:

  • pełna instrukcja w języku Polskim.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL CarboMec Ultra Wkład do filtra węgiel aktywny 800ml

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii