JBL ClearMec Pad Wkład do filtrów e1500/e1501
601760

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    56 punktów lojalnościowych!

Cena:

56,50 zł

Compare now Compare list is full

JBL ClearMec Pad Wkład do filtrów e1500/e1501

JBL ClearMec PAD zestaw z wkładem na usuwanie NO3 NO2 NH4 pasuje do filtrów JBL e1500/e1501.

 

Zastosowanie:

  • Rozkłada azotany(NO3), azotyny(NO2) i amon(NH4)
  • Pomaga utrzymać zdrowie ryb
  • Zapewnia krystaliczną wodę bez problemów z glonami
  • Zestaw zawiera 2 x wkłady gąbkowe (20 ppi) z wycięciem
  • Zestaw zawiera 1 x 800ml środek do usuwania azotanów, azotynów i amonu w siateczce. -
  • Obudowa z tworzywa gąbkowego zapewnia powolny strumień przez zlokalizowany centralnie środek do usuwania szkodliwych substancji.

 

Dzięki gąbce w wyciętym miejscem na wkład jest on ciasno zamocowany, nie przemieszcza się i nie powoduje hałasu jak np. luźny materiał filtracyjny. Wkład intensyfikuje rozkład azotanów(NO3), azotynów(NO2) i amonu(NH4) dzięki czemu pomaga zachować zdrowie naszych ryb, bo jak wiadomo substancje te powodują problemy ze zdrowiem i przyczyniają się do zgonów ryb. Dodatkowo silne działanie nitryfikacyjne sprawia, że woda jest krystaliczna.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL ClearMec Pad Wkład do filtrów e1500/e1501

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii