JBL Clearmec Plus Wkład do filtra mieszanina granulek gliny i specjalnej żywicy 2x300ml
623950

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    35 punktów lojalnościowych!

Cena:

35,00 zł

Compare now Compare list is full

JBL Clearmec Plus Wkład do filtra mieszanina granulek gliny i specjalnej żywicy 2x300ml

JBL Clearmec plus to mieszanina granulek gliny i specjalnej żywicy . Zmniejsza poziom wszystkich substancji w wodzie , które powodują wzrost niepożądanych glonów. Wchłania fosforany, azotyny i azotany, nie eliminując ważnych pierwiastków śladowych. Granulki gliny sprzyjają kolonizacji pożytecznych bakterii czyszczących. Woda w akwarium staje się krystalicznie czysta , zapewniając idealne warunki dla ryb i roślin. JBL ClearMecplus nadaje się do praktycznie wszystkich systemów filtrów. Wystarczy umieścić jeden lub więcej woreczków jako ostatnią warstwę w filtrze . Przed użyciem dobrze wypłukać pod bieżącą wodą. JBL ClearMec plus należy wymienić po ok. 3 miesiącach.

 

Masa filtracyjna do usuwania azotynów, azotanów oraz fosforanów:

  • zapewnia krystalicznie czystą wodę w akwarium
  • pozbawia glony składników odżywczych i w ten sposób zapobiega nadmiernemu wzrostowi glonów
  • absorbuje przez 3 miesiące azotyny, azotany i fosforany
  • przeznaczony jest do akwariów słodkowodnych o pojemności od 150 do 300 l.
  • materiał jest już zapakowany w gotowych siatkach filtracyjnych 2 x 300 ml.

 

W zestawie:

  • pełna instrukcja w języku POLSKIM.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL Clearmec Plus Wkład do filtra mieszanina granulek gliny i specjalnej żywicy 2x300ml

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii