JBL wkład TorMec Wkład torfowy dla ryb z czarnych wód 1l
623670

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    23 punkty lojalnościowe!

Cena:

23,80 zł

Compare now Compare list is full

JBL wkład TorMec Wkład torfowy dla ryb z czarnych wód 1l

JBL Tormec to wkład torfowy niezbędny przy hodowli ryb z tzw."czarnych wód". Poprzez zakwaszanie i zmiękczanie wody stwarza idealne warunki dla ryb z rodziny kąsaczowatych, paletek, skalarów i niektórych ryb żyjących w wodach Afryki. Wydzielane cenne składniki humusowe i pierwiastki śladowe doskonale wpływają na samopoczucie ryb wód czarnych i służą do przygotowania biotopu dla takich ryb. Substancje zawarte we wkładzie idealnie odzwierciedlają warunki panujące w naturze. Granulat jest duży dzięki czemu substancje uwalniane są powoli co nie ma miejsca w przypadku torfów włóknistych gdzie są one uwalniane gwałtownie.

 

Dawkowanie:

 • Torf ten wystarcza na 200-800l wody.
 • Zależy to od efektu jaki chcą Państwo uzyskać. Dolna granica, czyli zastosowanie go na 200l wody stworzy bardzo naturalne warunki, mocno ciemna wodę i obniży Kh - twardość węglnową o 5-7stopni.
 • Można zastosować na większy litraż lub mniejszą ilość wkładu na 200l co w efekcie da delikatniejszy efekt. Niskie ph i kwasy humusowe korzystnie wpływają na wzrost roślin i chelatowanie pierwiastków śladowych niezbędnych do ich wzrostu. W komplecie torebka i klips.

 

Zalety:

 • Delikatnie obniża ph.
 • Zawiera 25% kwasów humusowych.
 • Korzystnie wpływa na samopoczucie ryb z czarnych wód i tarło.
 • Granulat umożliwia powolne, równiomierne uwalnianie składników.
 • Także przeciw glonom.
 • Delikatnie barwi wodę na kolor bursztynowy jak w naturalnych czarnych wodach.
 • Korzystnie wpływa na wzrost roślin.
 • Torebka na wkład i klips zaciskowy w komplecie.
 • Posiada instrukcję w języku polskim.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL wkład TorMec wkład torfowy dla ryb z czarnych wód 1l

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii