JBL Nitratex Wkład wychwytujący toksyczne związki azotowe 250g
625370

Czas wysyłki: 24 godziny


Compare now Compare list is full

JBL Nitratex Wkład wychwytujący toksyczne związki azotowe 250g

JBL Nitratex to unikalny wkład przeznaczony do chemicznej filtracji wody w akwariach słodkowodnych, paludariach oraz basenach terrariów. Służy do chemicznej absorpcji rozpuszczonych w wodzie związków azotowych będących jedną z głównych przyczyn pogarszania się kondycji zdrowotnej ryb oraz rozwoju w akwarium uciążliwych glonów. 

JBL Nitratex posiada doskonałe właściwości absorpcyjne,dzięki temu pochłania z wody rozpuszczone w niej toksyczne związki azotowe wychwytując z wody jony azotanowe. Chroni ryby przed szkodliwymi dla nich substancjami azotowymi oraz pozwala na ograniczenie wielkości i częstotliwości podmian wody. Wyjątkowo skutecznie zapobiega rozwojowi glonów. 

Nitratex doskonale sprawdza się jako złoże filtracyjne w filtrach kanistrowych, filtrach przelewowych, sumpach i filtrach wewnętrznych posiadających komory na media sypkie. Szczególnie polecany jest do zbiorników z dużymi rybami oraz z dużą ilością ryb w których występują problemy z nadmierną ilością związków azotowych w wodzie. Stosowanie JBL Nitratex utrzymuje prawidłowe i bezpieczne dla ryb parametry wody w zbiorniku. Wkład w woreczku efektywnie usuwający azotany z wody w akwarium.

250 ml Nitratexu pochłania 9000 mg azotanów w ciągu kilku godzin Wkład filtracyjny zmniejszający stężenie azotanów w wodzie. Zapobiega wzrostowi glonów. Stężenie azotanów nie powinno przekraczać 50 mg/l i powinno być mniejsze niż 10 mg/l. Do pomiaru stężenia azotanów polecamy JBL Test Set NO3. 250 ml Nitratexu pochłania 9000 mg azotanów w ciągu kilku godzin, co odpowiada około 200 l wody o stężeniu azotanów 50 mg/l.

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL Nitratex Wkład wychwytujący toksyczne związki azotowe 250g

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii