ADA Tourmaline F Minerały 250g
ADA104

Czas wysyłki: 24 godziny


ADA Tourmaline F Minerały 250g

Biologiczny System Filtracyjny firmy AQUA DESIGN AMANO składa się z wysokiej, jakości materiałów filtrujących,które stwarzają w akwarium stabilny i zdrowy system ekologiczny. Połączenie naturalnych materiałów filtrujących,używanych często do oczyszczania wody pitnej z wysokiej, jakości filtrem, umożliwia stworzenie bezpiecznego
i wydajnego systemu filtracyjnego

 

Filtracja w Akwarium

W cyklu obiegu azotu bakterie nitryfikacyjne biologicznie przetwarzają toksyczny amoniak, będący produktem rozkładu nieczystości pochodzących od ryb i gnijącej materii roślinnej, w praktycznie nieszkodliwy w akwarium roślinnym azotan. Wewnątrz filtra mikroorganizmy (bakterie nitryfikacyjne i pierwotniaki), zasiedlają powierzchnię materiału filtrującego tworząc powłokę lub błonę, która pochłania drobną zawiesinę i cząsteczki koloidalne stanowiące pozostałości jedzenia ryb i obumarłe części roślin, w ten sposób mikroorganizmy uwalniają akwarium ze zbędnego materiału, poprawiając klarowność wody i neutralizując szkodliwe substancje takie jak amoniak.


Tourmalina jest minerałem zawierającym żelazo, aluminium, sód i bor, które są stopniowo uwalniane do wody i wspomagają wzrost roślin. Posiada także pewne właściwości elektrostatyczne powodujące „aktywowanie" wody. Tourmaline F umieszczamy wewnątrz filtra kanistrowego.

Komentarze

Napisz swoją opinię

ADA Tourmaline F Minerały 250g

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii