JBL Die Kugeln 7 Nawóz w kulkach dla roślin akwariowych 70g
201100

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    11 punktów lojalnościowych!

Cena:

11,60 zł

Compare now Compare list is full

JBL Die Kugeln 7 Nawóz w kulkach dla roślin akwariowych 70g

JBL Die Kugeln to doskonały nawóz w kulkach dla roślin akwariowych

 

Charakterystyka:

 • umieszczany w podłożu zasila korzenie roślin, wpływając na zdrowy rozwój całej rośliny
 • zawiera żelazo i minerały w łatwo przyswajalnej formie do pobierania przez korzenie
 • dzięki specjalnej warstwie zewnętrznej kulek składniki odżywcze uwalniane są powoli, dzięki czemu kulki działają jak magazyn składników odżywczych, zapewniając opiekę nad roślinami przez bardzo długi okres czasu,
 • nie zawiera fosforanów i azotanów, więc nie powoduje rozwoju glonów - gwarancja bujnego wzrostu roślin, a nie glonów,
 • kulisty kształt ułatwia wygodne umieszczenie nawozu w podłożu w urządzonym już akwarium słodkowodnym,
 • w zależności od wielkości roślin zaleca się umieszczanie jednej do kilku kulek przy korzeniach roślin
 • kulki należy zastosować ponownie po upływie roku.
 • Dodatkową zaletą jest możliwość zaaplikowania kulek do podłoża w już istniejącym zbiorniku.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL Die Kugeln 7 Nawóz w kulkach dla roślin akwariowych 70g

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii