• -7%
 • Obniżka
Seachem AquaVitro Synthesis 350ml Skoncentrowany (32 000mg/l) preparat zawierający azot
AV28
000116760102

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    55 punktów lojalnościowych!

Cena:

60,10 zł
55,89 zł Oszczędzasz: 4,21 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 60,10 zł

Compare now Compare list is full

Seachem AquaVitro Synthesis 350ml Skoncentrowany (32 000mg/l) preparat zawierający azot

Seachem AQUAVITRO SYNTHESIS:

 • bardzo mocno skoncentrowany (32,000 mg/L N)
 • źródło azotu
 • synteza związków amonowych, azotanów i organicznego azotu
 • linia premium produktów firmy Seachem

Azot to jeden z trzech makroelementów niezbędnych roślinom do życia, wchodzący, między innymi w skład białek i kwasów nukleinowych. Jest przekazywany między komórkami, a to oznacza, że roślina może wycofywać go ze starszych liści i transportować do młodych.

Objawy niedoboru azotu, pojawiające się najpierw w starszych liściach, obejmują chlorozę, skrócenie i osłabienie pędów przy jednoczesnym gwałtownym rozwoju systemu korzeniowego.

Azot występuje w różnych postaciach, na przykład azotanów, amoniaku lub mocznika. Rośliny są w stanie wykorzystywać wszystkie wyżej wymienione formy ale to, która z nich jest najlepiej przyswajana, zależy od gatunku.

Preparaty zawierające tylko jedną postać azotu, na przykład azotany, nie będą tak skuteczne jak związki złożone, dostarczające wszystkich trzech form.

"Synthesis" jest skoncentrowanym (32 000mg/l) preparatem, zawierającym azot w trzech postaciach - azotanów, amoniaku i mocznika.

Połowa dostępnej ilości pierwiastka pochodzi ze źródła organicznego (mocznik), a reszta z azotanów (25%) i związków amoniaku (25%).

Przy jednoczesnym stosowaniu w tej samej dawce (7ml na 950l) preparatu "Synthesis" i zawierającego fosfor "Acivate", stosunek azotu do fosforu kształtuje się w zbiorniku na poziomie 5:1.

Zalecenia:

 • Stosować zawartość wewnętrznej nakrętki (7ml) na każde 950 l wody, 2 razy w tygodniu.
 • Ta ilość podwyższa całkowity poziom azotu o 0,24 mg/l. To taka sama ilość, jaka byłaby obecna, gdyby cały azot występował w formie azotanu w ilości 1mg/l.
 • Ponieważ nie cały azot jest w tej postaci, natychmiast po podaniu preparatu, poziom azotanów wzrasta do wartości 0.25mg/l.
 • Do podawania mniejszych dawek należy użyć dołączonej pipety o pojemności 1ml. Napełnić do podstawy bańki.

Wskazówka:

 • Specjalnie zaprojektowana nakrętka pozwala na odmierzanie różnych objętości preparatu, w zależności od potrzeb.
 • Każdy rowek na wewnętrznej (mniejszej) części nakrętki to 2ml.
 • Cała wewnętrzna część nakrętki ma objętość 7ml. Każdy rowek zewnętrznej części nakrętki ma objętość 28ml (35, kiedy napełniamy wewnętrzną i zewnętrzną część).
 • Całkowicie napełniona nakrętka zawiera 49ml preparatu.

W skład kompletu wchodzi:

 • Seachem AQUAVITRO SYNTHESIS - 350ml
 • Oryginalne opakowanie

Specyfikacja:

 • Wielkość opakowania: 350ml
 • Do wody słodkiej: Tak
 • Do wody słonej: Nie
seachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem AquaVitro Synthesis 350ml Skoncentrowany (32 000mg/l) preparat zawierający azot

Napisz swoją opinię