JBL Ferropol 24 Nawóz do codziennego nawożenia 50ml na 50000l
2018100

Czas wysyłki: 2-3 dni

Otrzymasz    49 punktów lojalnościowych!

Cena:

49,99 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

JBL Ferropol 24 Nawóz do codziennego nawożenia 50ml na 50000l

Do codziennego nawożenia 50ml na 50 000 litrów. Firma JBL opracowała specjalny nawóz zawierający wszystkie wrażliwe pierwiastki śladowe, dzięki którym kształty i kolory Twoich roślin będą mogły pokazać się w pełnej okazałości.

 

Ferropol 24:

 • to codzienne pożywienie dla bujnej roślinności akwariowej
 • optymalne zaopatrzenie we wszystkie niezbędne do życia pierwiastki śladowe, nie magazynowane przez rośliny
 • zapewnia wspaniały wzrost i rozwój również bardziej wymagających roślin
 • zapobiega występowaniu objawów niedoborów
 • nie zawiera fosforanów i azotanów
 • widoczne efekty już po 2 tygodniach stosowania

 

Zastosowanie:

 • Codziennie po zapaleniu oświetlenia dodac 1 kroplę JBL Ferropol24 na 50 litrów wodu akwariowej,
 • W szczególnych przypadkach zwiększonego zapotrzebowania poleca się zwiększenie dawki do 2 kropli. Dotyczy szczególnie szybko rosnących roślin, intensywnego oświetlenia, czerwonych roślin, intensywnej filtracji, stosowanie CO2

 

W zestawie:

 • szczegółowa instrukcja w języku Polskim

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL Ferropol 24 Nawóz do codziennego nawożenia 50ml na 50000l

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii