Zoolek Aquaflora N Nawóz dla roślin wzbogacający wodę w azot 100ml
ZOOLEK020

Czas wysyłki: 24 godziny


Zoolek Aquaflora N Nawóz dla roślin wzbogacający wodę w azot 100ml

Nawóz dla roślin akwariowych w zbiornikach bez ryb lub z niewielką ich obsadą. Aquaflora N wzbogaca wodę akwarium roślinnego w azot - makroelement o podstawowym znaczeniu dla życia i rozwoju roślin. Azot jest zasadniczym składnikiem substancji organicznych obecnych w roślinach - m.in.: białek, kwasów nukleinowych, fosfolipidów, chlorofilu. W przypadku akwariów czysto roślinnych lub z bardzo mała obsadą ryb istnieje często potrzeba uzupełnienia zawartości azotu. Niedobory tego pierwiastka powodują zahamowanie wzrostu , a w dłuższym czasie obumieranie roślin. Aquaflora N zawiera azot w postaci dobrze przyswajalnych przez rośliny i bezpiecznych dla ryb azotanów. Preparat jest również źródłem potasu.

 

Dawkowanie:

  • Zaleca się początkowo zastosować 1-2 ml (1-2 naciśnięcia dozownika) na 10 litrów wody, co wywoła stężenie 5-10 mg NO3/litr.
  • Po upływie tygodnia należy zmierzyć zawartości azotanów przy użyciu Aquatestu NO3 i uzupełnić ich poziom tak aby zawierał się w pożądanym przedziale (zwykle wystarczający poziom wynosi 5-10 mg/litr).
  • 1 ml (1 naciśnięcie dozownika) zawiera 50 mg azotanów i 31,5 mg potasu.

 

Zmiana zawartości żelaza w wodzie akwariowej po dodaniu 1 ml nawozu w zależności od pojemności akwarium:

  • 10l - 5mg/l NO3 oraz 3mg K,
  • 60l - 0,85mg/l NO3 oraz 0,5mg K,
  • 100l - 0,5mg/l NO3 oraz 0,3mg K.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Zoolek Aquaflora N Nawóz dla roślin wzbogacający wodę w azot 100ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii