JBL PROSCAPE MG MACROELEMNTS Makroelementy 250ml
211220

Czas wysyłki: 3 dni


JBL PROSCAPE MG MACROELEMNTS Makroelementy 250ml

Dlaczego warto stosować JBL ProScape Mg Macroelements?

Magnez jako centralny atom koordynujący chlorofilu odgrywa przewodnią rolę w procesie fotosyntezy, podczas wytwarzania przez roślinę energii z oświetlenia. Poza tym magnez przejmuje jeszcze inne ważne funkcje podczas sterowania aktywności enzymów i innych procesów przemiany materii w komórkach.


Ponieważ woda bieżąca używana do akwarium wykazuje różną zawartość magnezu, w zależności od jej pochodzenia, poleca się przed nawożeniem za pomocą JBL ProScape Mg Macroelements sprawdzenie zawartości magnezu w wodzie za pomocą testu JBL Mg Test Set.

 

Jaką rolę odgrywa JBL ProScape Mg Macroelements w akwarium?

JBL ProScape Mg Macroelement dostarcza wodzie akwariowej magnez w formie rozpuszczalnych soli magnezu. Dzięki temu rośliny akwariowe otrzymują dostateczną ilość magnezu w odpowiedniej formie.

1 ml JBL ProScape Mg Macroelements zawiera: dodanie 5 ml na 100 l wody akwariowej wytwarza następujące wartości:
12,5 mg magnezu 0,625 mg/l magnezu

 

Jak dozować JBL ProScape Mg Macroelements w akwarium?

Normalne dozowanie w akwarium o mocnym oświetleniu (moc oświetlenia >= 1 W / l) wynosi: 5 ml / 100 l wody, w akwariach o lekkim oświetleniu dozowanie wynosi 2,5 ml/100 l wody. Należy również zwrócić uwagę na zaopatrzenie w dwutlenek węgla.


Poniższa tabela wskazuje polecane wartości do nawożenia, w zależności od sytuacji w akwarium:


Aby dokładnie zdefiniować potrzebną ilość nawozu w zależności od wartości wyjściowych wody należy użyć kalkulatora dozowania, dostępnego w internecie: www.proscape.de Zużycie poszczególnych składników odżywczych (mikro- i makroelementów) jest szczególnie w przypadku niektórych mikroelementów (pierwiastków śladowych) nie możliwe do przewidzenia z góry i jest silnie zależne od gatunków hodowanych w akwarium roślin. Niektóre mikroelementy występują w tak małej koncentracji, że nie wykazywane są żadnym standardowym testem akwariowym. Dlatego też należy zapobiegać akumulacji poszczególnych składników odżywczych przeprowadzając regularną częściową wymianę wody, w ilości 30-50% tygodniowo oraz dodatkowe nawożenie roślin za pomocą JBL ProScape Fe +Microelements. JBL ProScape Mg Macroelements został idealnie dopasowany do serii produktów JBL ProScape Fertilizer. JBL ProScape Mg Macroelements może być stosowany w akwariach, w których znajdują się bezkręgowce. Nawóz ten nie szkodzi krewetkom, rakom i ślimakom. Środek uzdatniający: benzoesan sodowy; witamina C. Wskazówki dotyczące przechowywania: przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed zamarzaniem i gorącem. Chronić przed dostępem dzieci i zwierząt domowych. Wskazówki dotyczące zastosowania: Używać jedynie do nawożenia ozdobnych roślin akwariowych. Dokładny sposób użycia i dozowania opisany jest w załączonej ulotce.

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL PROSCAPE MG MACROELEMNTS Makroelementy 250ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii