JBL PROSCAPE MG MACROELEMNTS Makroelementy 250ml
211220

Czas wysyłki: 2-3 dni

Otrzymasz    29 punktów lojalnościowych!

Cena:

29,70 zł

Compare now Compare list is full

JBL PROSCAPE MG MACROELEMNTS Makroelementy 250ml

Dlaczego warto stosować JBL ProScape Mg Macroelements?

Magnez jako centralny atom koordynujący chlorofilu odgrywa przewodnią rolę w procesie fotosyntezy, podczas wytwarzania przez roślinę energii z oświetlenia. Poza tym magnez przejmuje jeszcze inne ważne funkcje podczas sterowania aktywności enzymów i innych procesów przemiany materii w komórkach.


Ponieważ woda bieżąca używana do akwarium wykazuje różną zawartość magnezu, w zależności od jej pochodzenia, poleca się przed nawożeniem za pomocą JBL ProScape Mg Macroelements sprawdzenie zawartości magnezu w wodzie za pomocą testu JBL Mg Test Set.

 

Jaką rolę odgrywa JBL ProScape Mg Macroelements w akwarium?

JBL ProScape Mg Macroelement dostarcza wodzie akwariowej magnez w formie rozpuszczalnych soli magnezu. Dzięki temu rośliny akwariowe otrzymują dostateczną ilość magnezu w odpowiedniej formie.

1 ml JBL ProScape Mg Macroelements zawiera: dodanie 5 ml na 100 l wody akwariowej wytwarza następujące wartości:
12,5 mg magnezu 0,625 mg/l magnezu

 

Jak dozować JBL ProScape Mg Macroelements w akwarium?

Normalne dozowanie w akwarium o mocnym oświetleniu (moc oświetlenia >= 1 W / l) wynosi: 5 ml / 100 l wody, w akwariach o lekkim oświetleniu dozowanie wynosi 2,5 ml/100 l wody. Należy również zwrócić uwagę na zaopatrzenie w dwutlenek węgla.


Poniższa tabela wskazuje polecane wartości do nawożenia, w zależności od sytuacji w akwarium:


Aby dokładnie zdefiniować potrzebną ilość nawozu w zależności od wartości wyjściowych wody należy użyć kalkulatora dozowania, dostępnego w internecie: www.proscape.de Zużycie poszczególnych składników odżywczych (mikro- i makroelementów) jest szczególnie w przypadku niektórych mikroelementów (pierwiastków śladowych) nie możliwe do przewidzenia z góry i jest silnie zależne od gatunków hodowanych w akwarium roślin. Niektóre mikroelementy występują w tak małej koncentracji, że nie wykazywane są żadnym standardowym testem akwariowym. Dlatego też należy zapobiegać akumulacji poszczególnych składników odżywczych przeprowadzając regularną częściową wymianę wody, w ilości 30-50% tygodniowo oraz dodatkowe nawożenie roślin za pomocą JBL ProScape Fe +Microelements. JBL ProScape Mg Macroelements został idealnie dopasowany do serii produktów JBL ProScape Fertilizer. JBL ProScape Mg Macroelements może być stosowany w akwariach, w których znajdują się bezkręgowce. Nawóz ten nie szkodzi krewetkom, rakom i ślimakom. Środek uzdatniający: benzoesan sodowy; witamina C. Wskazówki dotyczące przechowywania: przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed zamarzaniem i gorącem. Chronić przed dostępem dzieci i zwierząt domowych. Wskazówki dotyczące zastosowania: Używać jedynie do nawożenia ozdobnych roślin akwariowych. Dokładny sposób użycia i dozowania opisany jest w załączonej ulotce.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL PROSCAPE MG MACROELEMNTS Makroelementy 250ml

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii