JBL PROSCAPE P MACROELEMNTS Makroelementy 250ml
211180

Czas wysyłki: 1-3 dni


JBL PROSCAPE P MACROELEMNTS Makroelementy 250ml

Fosfor w formie fosforanów odgrywa we wszystkich procesach życiowych decydującą rolę. Fosforany są centralnym składnikiem w procesach metabolizmu energii jak i w tworzeniu informacji genetycznej wszystkich organizmów. Podczas gdy w akwariach gęsto zarybionych fosforany występują często w zbyt dużych ilościach i mogą spowodować rozrost niepożądanych glonów, w akwariach mocno zaroślinionych jest ich niedobór spowodowany przez duże zużycie, przez co ograniczony jest wzrost i rozwój roślin wodnych.


Ponieważ woda bieżąca używana do akwarium wykazuje różną zawartość fosforanu, w zależności od jej pochodzenia, poleca się przed nawożeniem za pomocą JBL ProScape P Macroelements sprawdzenie zawartości fosforu w wodzie za pomocą testu JBL PO4 Test Set sensitive.

 

Jaką rolę odgrywa JBL ProScape P Macroelements w akwarium? 


JBL ProScape P Macroelements dostarcza wodzie akwariowej fosforu w formie rozpuszczalnych fosfatów. Dzięki temu rośliny akwariowe otrzymują dostateczną ilość fosforanów. JBL ProScape P Macroelements dostarcza również wodzie potasu i wapnia.

1 ml JBL ProScape P 
Macroelements
zawiera
dodanie 2 ml na 100 
l wody akwariowej 
wytwarza następujące 
wartości
5,0 mg fosfatu 0,1 mg/l fosfatu
8,35 mg potasu 0,17 mg/l potasu

 

Jak dozować JBL ProScape P Macroelements?

Normalne dozowanie w akwarium o mocnym oświetleniu (moc oświetlenia >= 1 W / l) wynosi: 2 ml / 100 l wody, w akwariach o lekkim oświetleniu dozowanie wynosi 1ml/100 l wody. Należy również zwrócić uwagę na zaopatrzenie w dwutlenek węgla.


Poniższa tabela wskazuje polecane wartości do nawożenia, w zależności od sytuacji w akwarium:


Aby dokładnie zdefiniować potrzebną ilość nawozu w zależności od wartości wyjściowych wody należy użyć kalkulatora dozowania, dostępnego w internecie: http://www.proscape.de Ponieważ nie można dokładnie przewidzieć zużycia fosforanu należy regularnie kontrolować jego zawartość w wodzie, za pomocą JBL PO4 Test Set sensitive, szczególnie każdorazowo przed następnym dozowaniem. Zużycie poszczególnych składników odżywczych (mikro-i makroelementów) jest szczególnie w przypadku niektórych mikroelementów (pierwiastków śladowych) niemożliwe do przewidzenia z góry i jest silnie zależne od gatunków hodowanych w akwarium roślin. Niektóre mikroelementy występują w tak małej koncentracji, że nie wykazywane są żadnym standardowym testem akwariowym. Dlatego też należy zapobiegać akumulacji poszczególnych składników odżywczych przeprowadzając regularną częściową wymianę wody, w ilości 30-50% tygodniowo oraz dodatkowe nawożenie roślin za pomocą JBL ProScape Fe +Microelements. JBL ProScape P Macroelements został idealnie dopasowany do serii produktów JBL ProScape Fertilizer. JBL ProScape P Macroelements może być stosowany w akwariach, w których znajdują się bezkręgowce. Nawóz ten nie szkodzi krewetkom, rakom i ślimakom. Składniki uboczne: 0,37 % P2O5, 0,26 % siarki rozpuszczalnej w wodzie Środek uzdatniający: benzoesan sodowy; witamina C. Wskazówki dotyczące przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed zamarzaniem i gorącem. Chronić przed dostępem dzieci i zwierząt domowych. Wskazówki dotyczące zastosowania: Używać jedynie do nawożenia ozdobnych roślin akwariowych.

Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL PROSCAPE P MACROELEMNTS Makroelementy 250ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii