Zoolek Aquaflora Mn 100ml Łatwo przyswajalny mangan dla prawidłowego wzrostu roślin
ZOOLEK180

Czas wysyłki: 3-5 dni robocze

Otrzymasz    12 punktów lojalnościowych!

Cena:

12,30 zł

Compare now Compare list is full

Zoolek Aquaflora Mn 100ml Łatwo przyswajalny mangan dla prawidłowego wzrostu roślin

Nawóz akwarystyczny zawierający dwuwartościowy mangan w formie chelatu dobrze przyswajalnego przez rośliny. Mangan jest niezbędny do prawidłowego wzrostu roślin, wchodzi w skład wielu enzymów oraz warunkuje prawidłowy przebieg fotosyntezy.

Objawami niedoboru manganu są m.in. zahamowanie wzrostu roślin, chloroza międzyżyłkowa liści, zaburzenia kwitnienia, zahamowanie procesu fotosyntezy (brak „bomblowania” roślin), w przypadku skrajnego niedoboru może dochodzić do obumierania liści. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami jest bezpieczny dla ryb i roślin.

Dawkowanie
W typowych zbiornikach roślinnych zaleca się stosowanie 1 ml na 10 l wody w tygodniowych odstępach czasu. Przed zastosowaniem preparatu należy ustalić poziom żelaza w zbiorniku przy użyciu Aquatest Fe. Zbyt duże stężenie żelaza może blokować prawidłowe wchłanianie manganu przez rośliny. Stosunek stężenia manganu do żelaza powinien wynosić 1:4. Zalecana zawartość manganu w typowym akwarium roślinnym to 0,1 mg/l. 1 ml preparatu zawiera 1 ppm manganu.

Zmiana zawartości manganu w wodzie akwariowej w wyniku dodania 1 ml nawozu w zależności od pojemności akwarium.

Produkty z tej samej kategorii
Komentarze

Napisz swoją opinię

Zoolek Aquaflora Mn 100ml

Napisz swoją opinię