AQUA REBELL KALIUM 5000ml Nawóz potasowy
NAT-01494
4250585205260

Czas wysyłki: 2-4 dni robocze

Otrzymasz    230 punktów lojalnościowych!

Cena:

230,00 zł

Compare now Compare list is full

AQUA REBELL KALIUM 5000ml Nawóz potasowy

Jakość i spektakularne efekty w przystępnej cenie i ekonomicznych opakowaniach. Made in Germany. Silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może prowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin. Makro Basic Kalium to nawóz zawierający niezbędny potas. Dzięki temu nawozowi, rośliny będą mogły rozwijać się bujnie i okazale.

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. Makro Basic Kalium został stworzony aby zapobiec nagromadzeniu się w zbiorniku nadmiarów makroelementów.

2ml na 50l wody akwariowej preparatu Makro Basic Kalium podniesie stężenie: K 1.00 mg/l

Makroelementy są dostarczane do akwarium przy pomocy kompletnych nawozów Aqua Rebell NPK lub Aqua Rebell Estimative Index. Jeżeli preferujesz dozowanie poszczególnych makroelementów osobno wybierz nawozy Aqua Rebell  Nitrat, Phosphat i Kalium. Pozwolą one na 100% kontrolę dawek poszczególnych substancji odżywczych. Aqua Rebell Makro Basic Kalium to kluczowy nawóz makroelementowy zawierający potas, który może być dozowany do akwarium co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Potas to pierwiastek, który nie powstaje w akwarium w wyniku przemiany materii ryb. W wodzie kranowej nie występuje zazwyczaj w wystarczającej ilości. Aqua Rebell Makro Basic Kalium to profesjonalny nawóz stworzony z myślą o akwarium roślinnym.

Dawkowanie na 50 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (>0,5W na litr) i CO2 – 2ml dziennie
 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5W na litr) i CO2 – 1ml dziennie
 • Brak CO2 – 2-4ml co tydzień

Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu.

Dostępne opakowania: 500ml, 1000ml i 5 litrów.

AQUA REBELL KALIUM 5000ml Nawóz potasowy

Produkty akwarystyczne Aquarebell

Aqua Rebell to firma, która w 2008 roku stworzyła profesjonalną linie nawozów dla roślin akwariowych i zrewolucjonizowała myślenie o nawozach i ich stosowaniu. Zespół Aqua Rebell zaprojektował nawozy z miłości do niesamowitych roślin akwariowych i wszystkim co z nimi związane. Od tamtej pory makroelementy, a w szczególności azotany oraz fosforany przestały być utożsamiane za związki prowadzące do rozwoju glonów i zostały docenione przez akwarystów i aquascaperów na całym świecie. Nadmiar tych substancji nie jest przyczyną glonów, a ich złe proporcje. Aqua Rebell to odpowiedź na powszechnie stosowane nawozy. Firma nieustannie poprawia jakość oraz niezawodność produktów. Ponadto, nawozy poddawane są licznym badaniom laboratoryjnym, praktycznym testom i procedurom kontroli, aby klienci byli w pełni zadowoloneni z zakupu, odnosili sukcesy dzięki produktom Aqua Rebell i mogli cieszyć się swoimi niesamowitymi akwariami z roślinami wodnymi. Innowacyjne podejście zaowocowało dostępnością produktów najwyższej jakości o spektakularnych efektach w przystępnej cenie.

Produkty

Wszystkie nawozy Aqua Rebell można stosować jednocześnie i łączyć wedle potrzeb. Pozwala to na elastyczne dobieranie konkretnych produktów do indywidualnych potrzeb roślin w akwarium. Seria Makro Basic i Makro Spezial jak sama nazwa wskazuje to nawozy makroelementowe. Mikro Basic i Mikro Spezial to gama nawozów mikroelementowych. Produkty Makro Basic i Mikro Basic dostarczą wszelkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne roślinom, natomiast seria Spezial służy jako uzupełnienie podstawowej linii nawozów.

Dostępne opakowania produktów to: 500ml, 1000ml i 5l. Zakup największych wersji nawozu oznacza jakość i spektakularne efekty w przystępnej cenie i ekonomicznych opakowaniach.

Produkty Aqua Rebell w skrócie:

 • Kalium Makro Basic - nawóz potasowy

 • Nitrat Makro Basic - nawóz azotowy NO3

 • Phosphat Makro Basic - nawóz fosforowy PO4

 • NPK Makro Basic - nawóz zawiera azot, fosfor i potas (makro)

 • Estimative Index Makro Basic - nawóz zawiera niezbędne makroelementy takie jak azot, fosfor, magnez i potas.

 • Eisen Volldunger Mikro Basic - nawóz zawiera mikroelementy

 • N Makro Spezial - nawóz azotowy, który zawiera NO3, K, Ca, Mg (azot, potas, wapń i magnez)

 • Eisen Mikro Spezial - nawóz żelazowy Fe

 • Flowgrow Mikro Spezial - nawóz zawiera mikroelementy

 • Advanced GH Boost N - nawóz azotowy bez potasu NO3, Mg, Ca

Aqua Rebell Makro Basic NPK (azot, fosfor, potas - makroelementy)

Nawożenie każdego akwarium jest kwestią indywidualną. Jest to zależne od bardzo wielu czynników m.in. oświetlenia, podłoża, typu roślin, a także tego czy w zbiorniku dozowane jest CO2. Dla przykładu silne oświetlenie akwarium oraz niewielka ilość małych ryb może doprowadzić do powstania niedoborów makroelementów osłabiając tym samym wzrost roślin, ponieważ przy intensywnym oświetleniu rośliny będą szybciej przeprowadzać proces fotosyntezy, natomiast mała liczba ryb nie wytworzy wystarczającej ilości nawozów pochodzących z metabolitów stworzeń wodnych. W takim momencie z pomocą przychodzi Makro Basic NPK, nawóz zawierający niezbędne makroelementy do dozowania w akwarium

Zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50% zależności od typu akwarium oraz zwierzęcej obsady. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium oraz ich tempa wzrostu. W momencie, gdy bez dozowania nawozu posiadasz wysokie stężenia azotanów i fosforanów to wybierz inny nawóz makroelementowy aqua rebell, który dopasuje się do charakterystyki zbiornika. Makro Basic NPK to specjalnie opracowany nawóz, aby udaremnić kumulację w zbiorniku nadmiarów makroelementów. Jeżeli w akwarium dojdzie do wystąpienia zbyt dużej ilości azotanów i fosforanów ogranicz dawkę nawozu. Producent podaję informację dotyczącą stosowania na 50 l wody akwariowej preparatu, zależnie od rodzaju akwarium. Jednak najlepiej indywidualnie dostosować dawkę pod swój zbiornik oraz roślin.

Aqua Rebell Makro Basic NPK to profesjonalny nawóz stworzony do stosowania w akwarium roślinnym. Zapewnia bujny rozwój roślin i wyśmienite tempa wzrostu. Dozowanie preparatu może następować co tydzień przy okazji podmiany wody lub codziennie. Specjalna linia nawozów makroelementowych Aqua Rebell świetnie wspiera system nawożenia podłożem wzbogacanym (podłoże zawierające nawozy). Kluczowy nawóz makroelementowy zawierający azot, fosfor i potas to gwarancja do prawidłowego rozwoju roślin w akwarium.

Dawkowanie na 50 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (>0,5 Watt na litr) + CO2 2 ml dziennie

 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2 0,5 ml dziennie

 • Brak CO2 2-4 ml co tydzień

Aqua Rebell Eisen Volldunger - podstawowy nawóz zawierający mikroelementy

Aqua Rebell Eisenvolldunger to kompletny nawóz mikroelementowy posiadający żelazo, mangan, miedź, cynk, bor i molibden. W każdym akwarium zalecamy wykonywanie cotygodniowej podmiany wody w ilości 25-50%, aby zapobiec kumulacji mikroelementów oraz makroelementów. Ponadto, za pomocą podmian wody usuwana jest materia organiczna, która może doprowadzić do powstawania glonów. Ilość dozowanego nawozu dostosuj do ilości roślin w swoim akwarium. Dodatkowo na stosowaną dawkę nawozów Aqua Rebell przekłada się również oświetlenie, podłoże oraz czy w zbiorniku podawany jest dwutlenek węgla (CO2).

Dawkowanie na 100 litrów wody akwariowej:

 • Silne oświetlenie (≥0,5 Watt na litr) + CO2 2 ml dziennie

 • Umiarkowane oświetlenie (<0,5 Watt na litr) + CO2 1,5 ml dziennie

 • Brak CO2 10 ml co tydzień

Prawidłowe stosunki najważniejszych pierwiastków w akwarium

 • N : P : K – 10 : 1 : 20 – Stosunek azotu, fosforu oraz potasu. Zapewnia zdrowy wzrost roślin i minimalizuje ryzyko glonów.

 • N : P – 10 : 1 lub 8 : 1 –Azot do fosforu należy dobierać indywidualnie, ponieważ w niektórych akwariach wystarczy 10 : 1, ale czasami fosfor jest potrzebny w większych ilościach np.: 8 : 1.

 • Ca : Mg – 3 : 1 – wapń do magnezu, bardzo ważne pierwiastki, szczególnie magnez, w większości wód kranowych w Polsce jest za mało i trzeba go podawać dodatkowo. Magnez przy odpowiednim poziomie potasu wpływa również na odpowiednie przyswajanie żelaza i innych mikroelementów, co skutkuje zwiększonym popytem na azot i fosfor.

 • K : Mg – 2 : 1 – potasu powinno być mniej więcej dwa razy więcej niż magnezu. Jednak nadmiar potasu może blokować przyswajanie wapnia i magnezu, co skutkuje deformacją stożków wzrostu.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

AQUA REBELL KALIUM 5000ml Nawóz potasowy

Napisz swoją opinię