Seachem Flourish Potassium 50000 mg/l potasu 500ml
SEACHEM069

Czas wysyłki: 24 godziny


Seachem Flourish Potassium 50000 mg/l potasu 500ml

Fluorish Potassium zawiera 50 000 mg/l potasu w postaci dostępnej dla roślin w akwarium. Pierwiastek ten jest jednym w kilku, mających istotne znaczenie dla zapewnienia intensywnego wzrostu roślin. W intensywnie obsadzonym roślinami zbiorniku mogą wystąpić niedobory potasu. Inną przyczyną może być uboga zawartość pierwiastków w wodzie. W obu przypadkach potas stanowi czynnik ograniczający wzrost. Fluorish Potassium zapobiega niedoborom potasu (objawiającym się żółknięciem liści) i przyspiesza wzrost roślin.Najłatwiej dostępnymi źródłami tego pierwiastka są azotan i fosforan potasu. Niestety obydwie te substancje wprowadzają jednak do systemu azot i fosfor, co zaburza stosunek N:P:K (azot: fosfor: potas). Aby temu zapobiec Fluorish Potassium jest otrzymywany z siarczanu.

 

Sposób użycia:

  • jedna nakrętka (5 ml) na każde 125 l objętości akwarium,
  • ta dawka pozwala zwiększyć poziom potasu o 2 mg/l,
  • stosować 2 – 3 razy w tygodniu lub w miarę potrzeby,
  • objawy niedoboru potasu u roślin objawiają się chlorozą (żółknięciem) i martwicą liści, osłabieniem pędów i systemu korzeniowego.

 

Skład:

  • rozpuszczalny potas (K2O) 5,8%.

 

Źródło: siarczanu potasu. Potas w postaci wolnej jest obecny w stężeniu 50 000 ppm (5%). Przepisy wymagają, by podawać jego zawartość pod postacią związku, który nie jest obecny w preparacie (K2O) zamiast w bardziej czytelnej postaci (K).

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem Flourish Potassium 50000 mg/l potasu 500ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii