GROWISE Węgiel Kompletny nawóz węglowy 500ml
TRENDGC500

Czas wysyłki: 24 godziny


GROWISE Węgiel Kompletny nawóz węglowy 500ml

W akwarium z dużą ilością roślin i światła, pomimo dostępnych składników pokarmowych zawartych w wodzie, może okazać się niewystarczająca z braku dostępnego węgla w wodzie, a wzrost roślin może zostać zahamowany. Growise Węgiel C to kompletny nawóz węglowy wspomagający przyswajanie się innych pierwiastków poprzez rośliny. Nawóz jest dostępny dla roślin oraz działa antyglonowo. Należy zachować szczególną ostrożność przy używaniu go w akwarium , nadmierne używanie może powodować spadek wzrostu mchów oraz śmierć krewetek i delikatnych ryb. Należy zachować umiar w jego stosowaniu. Węgiel nie jest zamiennikiem dwutlenku węgla (CO2) w akwarium, można go stosować razem bez obaw o niepożądane efekty.

 

Wszystkie żywe stworzenia są oparte na węglu. Atomy węgla łączą się z innymi atomami, tworząc łańcuchy, takie jak białka, tłuszcze i węglowodany które są potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu. Rola węgla w roślinach nazywana jest cyklem węglowym. Niezależnie od tego, czy dwutlenek węgla w formie gazowej lub węgla organicznego (w płynie), rola węgla na wzrost roślin jest niezwykle ważna, w rzeczywistości bez tego procesu życie, jakie znamy, nie istnieje.

 

Należy pamiętać, że dozowanie węgla w płynie nie zastępuje dodawania Dwutlenku Węgla do akwarium. Wspomaga tylko ten proces ale nie może być traktowane jako zamiennik.

 

Jedno naciśnięcie pompki dozującej = 1,2ml Przyjęcie, że 1 kliknięcie=1ml nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.

 

Nawozy z linii Growise są tak skomponowane, by nawożenie było proste i łatwe do zapamiętania. Standardowe dozowanie 1ml na 30L raz dziennie.

 

Węgiel to podstawowy budulec roślin, wraz z azotem tworzy niezastąpiony pierwiastek w każdym akwarium. Szczególnie przy dużych akwariach gdzie dostępność węgla w postaci dwutlenku węgla może być ograniczona przy słabszej dystrybucji gazu zaleca się dozowanie węgla w płynie w celu polepszenia asymilacji tego pierwiastka przez rośliny. Utrzymując stały poziom węgla w akwarium pozwalamy roślinom na stabilny wzrost.

 

Zalecane dawki idealnego startu zbiornika:

(mogą nieznacznie różnić się od dawek minimalnych z etykiet)

 

start - 1 tydzień

  • zbiornik bez CO2 w formie gazowej -tylko podmiany wody + Growise Potas
  • zbiornik CO2 w formie gazowej -tylko podmiany wody + Growise Potas

 

2 tydzień

  • zbiornik bez CO2 w formie gazowej -nie podajemy jeszcze węgla
  • zbiornik CO2 w formie gazowej -nie podajemy jeszcze węgla

 

3 tydzień

  • zbiornik bez CO2 w formie gazowej -po podmianie 1ml/100l wody w zbiorniku
  • zbiornik CO2 w formie gazowej -po podmianie 1ml/30l wody w zbiorniku

 

Poniżej aranżacje nawożone tylko nawozami Growise

4-8 tydzień

  • zbiornik bez CO2 w formie gazowej -po podmianie 1ml/30l wody w zbiorniku
  • zbiornik CO2 w formie gazowej -dziennie 1ml/30l wody w zbiorniku

Komentarze

Napisz swoją opinię

GROWISE Węgiel Kompletny nawóz węglowy 500ml

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii