• -30%
  • Obniżka
ADA ECA PLUS 50ml Wybarwia rośliny, zawiera dodatkowe żelazo
ADA047
4537934031115

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze

Otrzymasz    97 punktów lojalnościowych!

Cena:

139,00 zł
97,30 zł Oszczędzasz: 41,70 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 97,30 zł

Compare now Compare list is full

ADA ECA PLUS 50ml Wybarwia rośliny, zawiera dodatkowe żelazo

ECA, czyli Efektywny Złożony Kwas, to płynny dodatek do akwariów roślinnych, zawierający naturalny kwas organiczny i żelazo w płynnej postaci, w której jest łatwiejszy do wchłonięcia przez rośliny wodne. Kwas organiczny wzmacnia działanie bakterii i wzrost roślin poprawiając ogólne warunki panujące w akwarium. Żelazo pomaga roślinom w tworzeniu barwników istotnych w procesie fotosyntezy takich jak chlorofil. Zapobiega także problemom jak bielenie nowych pączków czy blednięcie kolorów liści oraz pobudza rozwój nowych pączków poprzez aktywowanie różnorodnych enzymów odpowiedzialnych za przemianę materii u roślin wodnych.

Dawkowanie ECA:

  • Dawkowanie regularne: w celu zapobiegania utracie koloru przez młode pączki i pobudzenia działania bakterii stosować 2 krople ECA na każde 5 litrów wody (24 krople na 60 litrowe akwarium) raz na tydzień. Aby równo rozprowadzić ECA (o gęstości większej od gęstości wody) dozuj w pobliżu wody wypływającej z filtra wykorzystując jej strumień.
  • Leczenie utraty koloru lub bielenia liści: w przypadku pojawienia się bielenia nowych pączków u eleocharisa czy żabienic lub utraty koloru czerwonych łodyg lub liści roślin, stosować 2 krople ECA na każde 5 litrów wody (24 krople na 60 litrowe akwarium) każdego dnia; uważnie obserwować nowe pączki. Gdy kolor rozwijających się pączków jest normalny powrócić do dawkowania regularnego.
  • Stosowanie w połączeniu z innymi dodatkami lub nawozami płynnymi: pierwiastki śladowe takie jak żelazo lub mangan są istotne dla zdrowego wzrostu roślin wodnych; ECA jest bogaty w żelazo, jeden z najbardziej pożądanych przez rośliny pierwiastków, ale ECA nie zapewnia wszystkich koniecznych pierwiastków.
  • Dla zwiększenia efektów działania ECA wskazane więc jest stosowanie go z innymi dodatkami i nawozami.
  • Przykład nawożenia dla średnio obsadzonego, głównie roślinami łodygowymi, akwarium; razem z codzienną dawką GREEN BRIGHTY STEP 1, BRIGHTY K, dodaj ECA zgodnie z wytycznymi dawkowania regularnego. Dla roślin takich jak Eusteralis stellata z wolno rosnącymi nowymi pączkami zastosuj GREEN GAIN przy każdej wymianie wody (zgodnie z instrukcją) i ECA zgodnie z dawkowaniem jak przy leczeniu utraty koloru lub bielenia liści.
ADA ECA PLUS 50ml Wybarwia rośliny, zawiera żelazo
Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

ADA ECA PLUS 50ml Wybarwia rośliny, zawiera żelazo

Napisz swoją opinię