Prodibio BioKit Bakterie nitryfikacyjne 30 ampułek
PRO004

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

Prodibio BioKit Bakterie nitryfikacyjne 30 ampułek

Prodibio  BioKit fresh bakterie+nawóz+pierwiastki 1 kupiona sztuka zawiera:

 • 10szt BIODIGEST
 • 10szt BIOVERT
 • 10szt BIOTRACE

 

BIODIGEST składa się ze specjalnie dobranych szczepów bakterii nitryfikacyjnych odpowiadających za prawidłowy przebieg procesów denitryfikacji. Polega on na przetworzeniu szkodliwego amoniaku (wytwarzanego z odchodów ryb, obumarłych szczątków roślin itp.) w mniej szkodliwe azotyny, a następnie w pobierane przez rośliny (swoisty pokarm dla roślin - azot jest jednym z podstawowych budulców rośliny) praktycznie nieszkodliwe dla ryb i roślin azotany. Aż 20 milionów bakterii w 1 ampułce. Gatunki bakterii są tak dobrane aby współpracowały ze sobą. Zwiera aż 9 szczepów bakterii heterotroficznych. Bakterie osiadają na wkładach filtra (tam należy wylać zawartość ampułki), gdzie mają idealne warunki do namnażania się: dostępność tlenu, pokarmu, stały przepływ wody. Dzięki takiemu zabiegowi akwarium funkcjonuje dużo lepiej, szybciej "dojrzewa", a ryby mogą zostać szybciej wpuszczone. Redukuje zawartość azotanów oraz fosforanów! Dzięki przetworzeniu amoniaku, który jest jednym z głównych powodów powstawania glonów, w mniej toksyczne azotyny, a później azotany pobierane przez rośliny, zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia glonów w pierwszych tygodniach funkcjonowania akwarium. Polecamy szczególnie przy nowo zakładanych zbiornikach.

BioVert - w celu zapewnienia prawidłowego wzrostu rośli w twoim akwarium musisz im zapewnić odpowiednią ilość pierwiastków śladowych takich jak:

 • potas,
 • siarka,
 • mangan
 • przede wszystkim żelazo.

 

Elementy te są stale uzupełniane przez prądy w środowisku naturalnym lecz w akwarium szybko się wyczerpują. Prawidłowy i zdrowy wzrost roślin będzie osłabiony przez brak któregokolwiek z niezbędnych pierwiastków lecz najbardziej poprzez niedobór żelaza które jest składnikiem chlorofilu istotnego dla fotosyntezy.Użyj Bio Vert aby przywrócić równowagę w zbiorniku i zapewnić prawidłowy wzrost roślin. Bio Vert zawiera wszystkie niezbędne dla zdrowia roślin pierwiastki śladowe w tym asymilowaną formę żelaza. Nie zawiera azotanów i fosforanów. BioTrace jest koncentratem pierwiastków śladowych przyspieszających aktywność biologiczną. Pierwiastki te są niezbędne dla każdego żywego organizmu.


Pierwiastki takie jak siarka, żelazo, kobalt, bor:

 • przyspieszają wzrost roślin oraz przemany metaboliczne
 • są niezbędne dla zdrowia ryb i bezkręgowców.

 

Podobnie jak wszystkie żywe istoty bakterie nitryfikacyjne dla prawidłowego działania potrzebują również odpowiednich warunków.Uznaje się że braki pierwiastków śladowych mogą zakłucić funkcjonowanie bakterii nitryfikacyjnych a co za tym idzie do pogorszenia stanu całego zbiornika. Pierwiastki śladowe są regularnie pobierane przez glony, rośliny, bezkręgowce oraz ryby, a dodatkowo usuwane przez odpieniacze, węgle aktywne co prowadzi do oczywistych oznak niedoboru tych pierwiastków. Filtry odwróconej osmozy usuwają z wody wszystkie pierwiastki śladowe, może to zatrzymać aktywność bakterii nitryfikacyjnych, prowadzić do karłowacenia roślin a nawet do śmierci ryb i bezkręgowców.

 

Skład:

 • Niezbędne odżywcze pierwiastki śladowe: bor, wapń, miedź, żelazo, magnez, mangan, molibden, potas, siarka, cynk, i inne.

 

Dawkowanie BIODIGEST:

Przeciętna dawka: co dwa tygodnie

 • -1 ampułka na 120-1000 litrów -w akwariach mniejszych niż 120l stosować połowę dawki.
 • Jeżeli akwarium jest bardzo zanieczyszczone nie należy zwiększać dawki, ale użyć 1 ampułkę na tydzień.
 • Przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie znajdujące się w końcówce znalazły się w zawiesinie. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

Dawkowanie BIOVERT:

 • 1 ampułka na 200 L co 15 dni.

 

Dawkowanie BIOTRACE:

 • 1 ampułka na 200 L

Komentarze

Napisz swoją opinię

Prodibio BioKit Bakterie nitryfikacyjne 30 ampułek

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii