• -10%
  • Obniżka
PROGRAMATOR CZASOWY TS-MF201 ANALOGOWY - MINI
TS-MF201

Czas wysyłki: 24h

Cena:

12,86 zł Oszczędzasz: 1,43 zł

Compare now Compare list is full

PROGRAMATOR CZASOWY TS-MF201 ANALOGOWY - MINI

Wysokiej jakości programator, przeznaczony do manualnego włączania i wyłączania podłączonych do niego urządzeń, wyposażony we wtyk pasujący do każdego gniazda. Parametrem sterującym włączaniem i wyłączeniem, jest czas. Programator ten doskonale sprawdza się w domu, garażu, warsztacie itp.

Jak działa programator czasowy?

Działanie programatora jest bardzo proste – o ustalonej wcześniej przez użytkownika godzinie, włącza i wyłącza podłączone do niego urządzenie. Podobnie wygląda jego konfiguracja i samo podłączenie do instalacji. Niezależnie od typu programatora, wystarczy ustawić godzinę, o której ma zostać włączone bądź wyłączone urządzenie. Może to odbywać się za pomocą przycisków/pokrętła bądź też elektronicznie. Aby całość prawidłowo zadziałała – wyłącznik należy podłączyć do kontaktu instalacji 230 V, natomiast kontrolowane urządzenie do programatora.

Programator czasowy LXU13 występuje w wersji mini, co oznacza, że przy zachowaniu pełnej funkcjonalności, cechuje się niewielkimi rozmiarami. Programator ten doskonale sprawdza się w domu, garażu, warsztacie itp.

Parametry:

Napięcie zasilania 220 - 240 V AC / 50 Hz
Maksymalne obciążenie prądowe 16 A / 3500 W
Temperatura pracy -10 stopni C .... +40 stopni C
Kolor Biały
Wymiary 58 mm x 134 mm x 62 mm
Uziemienie Tak

 

Zastosowanie:

Programator można podłączyć do urządzeń elektrycznych wszelkiego typu, jednak najczęściej stosuje się go:
  • W gospodarstwie domowym np. do włączania i wyłączania ogrzewania w domu o wybranej porze na określony czas. Pozwala uzyskać dużą oszczędność energii elektrycznej, sterując pracą np. bojlerów grzejących wodę, pieców akumulacyjnych i konwektorowych. Sterując oświetleniem, może symulować obecność lokatorów w domu, podczas ich nieobecności będzie włączał podłączoną do niego lampę.
  • W ogrodnictwie np. do sterowania zraszaczami, do włączania i wyłączania ogrzewania i oświetlenia roślin w szklarniach.
  • W rolnictwie np. do sterowania oświetleniem i ogrzewaniem w budynkach inwentarskich, do włączania i sterowania lampami grzewczymi, promiennikami podczerwieni, sztucznymi kwokami, grzejnikami, wentylacją, parniami, podajnikami, taśmociągami.
  • W hodowlach hobbystycznych np. w terrarystyce i akwarystyce do sterowania oświetleniem i ogrzewaniem, automatycznie zmieniając oświetlenie dzienne na nocne, zachowując prawidłowy cykl dobowy zwierząt.
  • Wszędzie tam gdzie jest potrzeba zastosowania sterowania włączaniem i wyłączaniem urządzeń elektrycznych bez dokonywania żadnych zmian w istniejącej instalacji elektrycznej np. do załączania oświetlenia nocnego, dziennego, witryn sklepowych i reklam świetlnych, sterowania urządzeniami pracującymi cyklicznie, symulowania istnienia dozoru obiektu.
  • Wysokiej jakości materiały oraz duża precyzja wykonania gwarantują długi, bezawaryjny okres eksploatacji urządzenia oraz satysfakcję i bezpieczeństwo użytkownika. Dodatkową zaletą tego produktu jest rozsądny stosunek jakości do ceny, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym i godnym polecenia każdemu, nawet najbardziej wymagającemu użytkownikowi.

Komentarze

Napisz swoją opinię

PROGRAMATOR CZASOWY TS-MF201 ANALOGOWY - MINI

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii