JBL SOLAR MARIN DAY ULTRA T5 Świetlówka 80W 1450mm
61694

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

JBL SOLAR MARIN DAY ULTRA T5 Świetlówka 80W 1450mm

Podstawowa, dzienna świetlówka do akwarium morskiego.

Podstawowa świetlówka do akwarium morskiego. Zimna biała barwa światła i bardzo wysoki współczynnik oddawania barw doskonale uwidaczniają kolory ryb i rafy. Korale zazwyczaj występują w płytkich wodach, zatem niebieskie światło głębinowe nie jest im niezbędne i dlatego świetlówka Marin Day stosowana sama jest wystarczająca. Aby zintensyfikować wzrost korali i dodać do akwarium typowej dla głębin barwy niebieskiej idealnym jest połączenie tej świetlówki z Marine Blue.

Charakterystyka:

  • Zimna, biała barwa światła o temperaturze barwowej 15000K i wysoka skuteczność świetlna specjalnie do oświetlenia akwariów morskich.
  • Dostarcza koralom i bezkręgowcom (zwierzęta niższe) wymaganą energię świetlną dla idealnego wzrostu. Specjalnie zwiększona część spektrum w zakresie 400-500nm tworzy idealne warunki dla alg Zooxanthellae, niezbędnych do prawidłowego życia korali i bezkręgowców z którymi algi te pozostają w symbiozie.
  • Dzięki wysokiej temperaturze barwowej 15000K, kombinacja z niebieskimi świetlówkami fluorescencyjnymi jest zbędna.
  • Wysoka wydajność świetlna z bardzo dobrymi właściwościami oddawania barw.
  • Elektrody wolframowe i zastosowanie obojętnego gazu zapewnia długą żywotność i niezawodne działanie.
  • Temperatura barwowa 15000K.
  • Współczynnik oddawania barw CRI 90+.Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL SOLAR MARIN DAY ULTRA T5 Świetlówka 80W 1450mm

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii