• -5%
  • Obniżka
ADA BACTER BALL Aktywuje rozwój bakterii w podłożu
ADA019
4537934041121

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    151 punktów lojalnościowych!

Cena:

159,00 zł
151,05 zł Oszczędzasz: 7,95 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 151,05 zł

Compare now Compare list is full

ADA BACTER BALL Aktywuje rozwój bakterii w podłożu

W akwarium ryby, rośliny wodne i mikroorganizmy tworzą kruchy ekosystem poprzez współistnienie i wzajemne od siebie uzależnienie. Działanie mikroorganizmów takich jak bakterie jest bardzo ważne dla obiegu substancji organicznych. Zapewnienie możliwości funkcjonowania tych niewidzialnych mikroorganizmów jest istotne dla długoterminowego utrzymywania pięknie obsadzonego roślinami akwarium.

 

Specjalne właściwości BACTER BALL:

  • Głównym zadaniem mikroorganizmów jest rozkład różnorodnych substancji organicznych pojawiających się w akwarium (takich jak odchody ryb, resztki pożywienia dla ryb, gnijące liście, itp.) i przetworzeniu ich w pierwiastki nieorganiczne, które mogą być przyswojone przez rośliny wodne. W naturalnych ekosystemach w ten proces zaangażowana jest cała masa tych mikroorganizmów. Próbując uzupełnić liczbę mikroorganizmów w akwarium, wprowadzamy często tylko jeden rodzaj bakterii, co jest nieporównywalne z naturalnym ekosystemem i czasami może być szkodliwe. BACTER BALL zawiera ponad 100 różnych rodzajów mikroorganizmów w stanie uśpienia.
  • Mikroorganizmy zawarte w BACTER BALL rozkładają biologicznie substancje organiczne w podłożu przetwarzając je na pierwiastki śladowe przyswajalne przez rośliny wodne. Działalność mikroorganizmów poprawia środowisko otaczające korzenie roślin, zapewniając ich zdrowy wzrost. Mikroorganizmy zawarte w preparacie BACTER BALL żerują na drobnoustrojach chorobotwórczych, przez co przyczyniają się do kontroli ich liczebności, stabilizując ekosystem akwarium pomagają również zapobiegać pojawianiu się glonów. BACTER BALL pobudza działanie bakteryjnej flory jelitowej ryb i krewetek, utrzymując je w zdrowiu.

 

Sposób użycia BACTER BALL:

  • w standardowym akwarium o długości 60 cm (około 60 litrów) zastosować jedną kulkę,
  • umieścić BACTER BALL za korzeniami lub roślinami tak, aby nie zakłócać wyglądu aranżacji, 
  • w przypadku zastosowania w pojemniku filtra, zastosować jedną kulkę na 2 litry BIO RIO lub innego materiału filtracyjnego,
  • w obu powyższych przypadkach zastosowanie większej ilości kulek nie spowoduje szkodliwych skutków ubocznych.
Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

ADA BACTER BALL Aktywuje rozwój bakterii w podłożu

Napisz swoją opinię