Neo Tabs Plant Tab Tabletki nawozowe NPK
DMR-8690
8809702870230

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    32 punkty lojalnościowe!

Cena:

32,80 zł

Compare now Compare list is full

Neo Tabs Plant Tab Tabletki nawozowe NPK

Tabletki nawozowe z serii NEO Tabs to doskonałe rozwiązanie do nawożenia i stabilizacji parametrów zbiornika. Oprócz nawożenia akwarium w niezbędne makro i mikroelementy, tabletki NEO Tabs posiadają właściwości pochłaniające nadmiar wybranych pierwiastków, obniżając ryzyko wystąpienia glonów, poprzez stabilizację parametrów zbiornika. Tabletki Neo występują w czterech odmianach.

NEO Tabs opierają się na najnowszej technologii zapewniając odpowiednie nawożenie i stabilizację parametrów zbiornika. Tabletki wykonane są z odpornego na duże ciśnienia materiału, a ich niewielki rozmiar umożliwia i znacznie ułatwia aplikację tabletki w podłożu. 

Absorpcja zagrażających zbiornikowi pierwiastków jest możliwa dzięki wysokiej pojemności wymiany kationowej pierwiastków. Pojemność wchłanialności kationowej nie zagraża biologii zbiornika oraz nie wchodzi w reakcje z podłożem akwarystycznym. 

Tabletki występują w czterech odmianach, dzięki czemu łatwo dopasujemy odpowiedni produkt do potrzeb akwarium.

Neo Tabs Plant ST.Long
Neo Tabs Plant ST.Long

W skrócie jak działa? Uwalnianie nawozów:

Polowi i systematycznie uwalnia nawozy bezpośrednio do systemu korzeniowego roślin oraz do słupa wody, tak aby rośliny pobierały potrzebne pierwiastki liśćmi. Dawkowanie nawozów uzależnione jest od potrzeb akwarium. Im więcej potrzebują go Twoje rośliny tym więcej tabletka go uwalnia. 

W skrócie jak działa? Magazynowanie nawozów:

Jeżeli przenawozisz akwarium w nawozy podając płynny nawóz, tabletki pochłoną jego nadwyżkę i będą systematycznie i w odpowiednich dawkach uwalniać go wg. potrzeb akwarium.

Przykład, jeden z wielu, jak NEO tabs zabezpieczają przed glonami.
W podłożu masz tabletki NEO. Wlałeś mieszankę nawozów. W płynnym nawozie podałeś za dużą ilość NO3. Jest to pożywka dla glonów. Normalnie miałbyś już problem z glonami. Jednakże, tabletki NEO wchłoną tylko NO3, bo jest go za dużo, zostawiając w wodzie resztę nawozów które podałeś w płynie. Brak nadwyżki NO3 w wodzie to brak ryzyka wystąpienia glonów. Z czasem gdy poziom NO3 zmniejszy się w wodzie, tabletki zaczną go stopniowo uwalniać, aby dostarczyć go roślinom.

Tabletki działają analogicznie do nadwyżki każdego związku NO3, PO4, Fe, K, Mg itd.

NEO Tabs ST.LONG

To tabletki o ogólnej zawartości nawozowej pochodzącej z organicznych surowców. Zawarte w nich składniki organiczne są powoli rozpuszczane w wodzie, długotrwale dostarczając niezbędnych nawozów bezpośrednio do korzeni roślin. 

Zawartość:

Nawóz organiczny.

Efekt użycia:

Długotrwałe nawożenie o spowolnionym działaniu.

Kiedy użyć:

Czerwone, kolorowe liście zmieniają kolor na zielony. Podczas sadzenia roślin o długich korzeniach. Wzrost nowego liścia jest nieprawidłowy. Nowe liście są zdeformowane.

Jak użyć:

Włożyć w podłoże na głębokość 3-5cm w odstępach 5cm. W przypadku dużych roślin włożyć jedną tabletkę pod korzenie rośliny. 

Czas działania:

Około 2 miesiące.

W opakowaniu:

90 - 140 tabletek (różnice w ilości wynikają z różnych wielkości wyprodukowanej tabletki) 

Poznaj inne produkty marki neo

Neo Tabs Plant ST.Long

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Neo Tabs Plant ST.Long

Napisz swoją opinię