ISTA Aquarium Substrate Premium Soil 3L / L Naturalne podłoże akwarystyczne 4-6 mm
ISTA-606

Czas wysyłki: 2-4 dni

Otrzymasz    88 punktów lojalnościowych!

Cena:

88,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

ISTA Aquarium Substrate Premium Soil 3L / L Naturalne podłoże akwarystyczne 4-6 mm

Hodowla roślin wodnych i krewetek to niezwykle interesujące i rozwijające hobby. Dostarcza wielu powodów do zachwytów, ale i równie wiele do rozwiązywania napotkanych problemów. Aby uniknąć niektórych z nich możemy uprzednio odpowiednio przygotować się do ich hodowli w akwarium.

Podłoże jest jednym z kluczowych czynników, który decyduje o powodzeniu naszej hodowli krewetek i roślin. Wybór piasku, czy drobnego żwirku nie zawsze jest najlepszą decyzją dla naszego zbiornika, i rosnących w organizmów.

Wyborem zdecydowanie bardziej wartym naszej uwagi jest kompletny, aktywny substrat ISTA Aquarium Substrate Premium Soil. 

  • Naukowo opracowane podłoże z naturalnej gleby, rozwinięte w miękką, porowatą i ziarnistą strukturę o doskonałej sile filtrowania
  • Nasycony kwasem organicznym odpowiedni dla krewetek, ryb słodkowodnych i roślin
  • Dzięki doskonałej sile filtrowania Premium Soil pomaga utrzymać stabilną, zdrową i czystą wodę przez długi czas
  • Stan wody jest naturalnie dostosowany, aby był idealny dla roślin wodnych i ryb
  • Obniża PH/KH wody, tworząc środowisko o niskim pH i twardości wody
  • Usuwa kolor z drewna
  • Utrzymuje przejrzystość wody przez długi czas
  • Szybko usuwa zmętnienie i wspomaga rozwój bakterii tlenowych 
  • Wielkość granulek: S (1-3mm), L (4-6mm)
ISTA Aquarium Substrate Premium Soil 3L / L

Aktywne substraty do akwarium są kompleksowym rozwiązaniem dla akwarystyki roślinnej oraz hodowli słodkowodnych krewetek akwariowych. Pozwalają uniknąć wielu problemów, z którymi borykają się zbiorniki prowadzone na wodzie kranowej, bez użycia w nich specjalnego substratu. 


Do podstawowych zalet takiego produktu zaliczają się: wysoka porowatość i niska waga, zdolność obniżania odczynu pH i twardości węglanowej (KH) wody, struktura pozwalająca na szybkie i efektywne osiedlanie się bakterii filtracyjnych, pochłanianie przebarwień i zmętnień wody, granulacja pozwalająca na łatwe sadzenie roślin, a także hodowlę karłowatych krewetek słodkowodnych.


Dodatkową zaletą substratów aktywnych jest prostota ich użytkowania. Podłoża nie płuczemy przed stosowaniem. Raz wsypany, uformowany i zalany substrat jest bezobsługowy. Podłoża tego typu nie odmulamy, staramy się go nie wzruszać bez potrzeby, zostawiamy je jak jest przez większość czasu jego użytkowania.


Aby uzyskać optymalne rezultaty, najlepiej użyć warstwy grubości 5-6 cm, a do zalania akwarium używać wody osmotycznej (RO) z mineralizatorem. Takie zabiegi pozwolą cieszyć się najlepszymi wynikami naszej hodowli.


Dostępne są dwa rozmiary podłoża. Granulacja S 1-3mm, oraz L 4-6mm.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

ISTA Aquarium Substrate Premium Soil 3L / L

Napisz swoją opinię