ISTA Shrimp Soil - PH5.5 9L S I 285 Podłoże akwarystyczne dla krewetek, gramatura 1-3mm
ISTA-285

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    242 punkty lojalnościowe!

Cena:

242,00 zł

Compare now Compare list is full

ISTA Shrimp Soil - PH5.5 9L S I 285 Podłoże akwarystyczne dla krewetek, gramatura 1-3mm

Hodowla  roślin wodnych  i krewetek to niezwykle interesujące i rozwijające hobby. Dostarcza wielu powodów  do zachwytów, ale i równie  wiele do rozwiązywania napotkanych problemów. Aby uniknąć niektórych z nich możemy uprzednio odpowiednio przygotować się do ich hodowli w akwarium.

Podłoże jest jednym z kluczowych czynników, który decyduje o powodzeniu naszej hodowli krewetek i roślin. Wybór piasku, czy drobnego żwirku nie zawsze jest najlepszą decyzją dla naszego zbiornika, i rosnących w organizmów.

Wyborem zdecydowanie bardziej wartym naszej uwagi jest kompletny, aktywny substrat ISTA Shrimp Soil.

Aktywne substraty do akwarium są kompleksowym rozwiązaniem dla akwarystyki roślinnej oraz hodowli słodkowodnych krewetek akwariowych. Pozwalają uniknąć wielu problemów, z którymi borykają się zbiorniki prowadzone na wodzie kranowej, bez użycia w nich specjalnego substratu.  

Do podstawowych zalet takiego produktu zaliczają się: wysoka porowatość i niska waga, zdolność  obniżania odczynu pH (nawet do pH 5,5) i  twardości węglanowej (KH) wody, redukuje poziom NH3 oraz NH4, struktura pozwalająca na szybkie i efektywne osiedlanie się bakterii  filtracyjnych,  pochłanianie przebarwień  i zmętnień wody, granulacja pozwalająca na łatwe sadzenie roślin, a także hodowlę karłowatych krewetek słodkowodnych.

Dodatkową zaletą ISTA Shrimp Soil jest prostota ich  użytkowania. Podłoża  nie płuczemy  przed stosowaniem. Raz wsypany, uformowany i zalany substrat jest bezobsługowy. Podłoża tego typu nie odmulamy, staramy się go nie wzruszać bez potrzeby, zostawiamy je jak jest przez większość czasu jego użytkowania.

ISTA Shrimp Soil - PH5.5 9L S I 285

Aby uzyskać optymalne rezultaty, najlepiej użyć  warstwy grubości 5-6 cm, a do zalania akwarium używać wody osmotycznej (RO) z mineralizatorem. Takie zabiegi pozwolą cieszyć  się najlepszymi wynikami naszej hodowli.

Dostępne są dwa rozmiary podłoża. Granulacja S 1-3mm, oraz M/L 2-4mm.

  • Specjalnie wykonane z naturalnego materiału z ziemi.
  • Zawiera mikroelementy i stwarza idealne warunki do wzrostu roślin wodnych.
  • Stabilizuje poziom PH i KH i zmniejsza NH3/NH4.
  • Idealny rozmiar, by stworzyć naturalne środowisko.
  • Nie wymaga płukania
  • Nie zmętnia wody.
  • Idealne dla krewetek.
Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

ISTA Shrimp Soil - PH5.5 9L S I 285

Napisz swoją opinię