ISTA Water Plant Soil - PH6.5 2L S I283 Naturalne podłoże akwarystyczne 1-3 mm
ISTA-283

Czas wysyłki: 2-4 dni robocze

Otrzymasz    64 punkty lojalnościowe!

Cena:

64,50 zł

Compare now Compare list is full

ISTA Water Plant Soil - PH6.5 2L S I283 Naturalne podłoże akwarystyczne 1-3 mm

Uprawa  roślin wodnych to niezwykle interesujące i rozwijające hobby. Dostarcza wielu powodów do zachwytów, ale i równie wiele do rozwiązywania napotkanych problemów. Aby uniknąć niektórych z nich możemy uprzednio odpowiednio przygotować się do ich hodowli w akwarium.

Podłoże jest jednym z kluczowych czynników, który decyduje o powodzeniu naszej hodowli roślin. Wybór piasku, czy drobnego żwirku nie zawsze jest najlepszą decyzją dla naszego zbiornika, i rosnących w organizmów.


Wyborem zdecydowanie bardziej wartym naszej uwagi jest kompletny, aktywny substrat ISTA Water Plant Soil.

Aktywne substraty do akwarium są kompleksowym rozwiązaniem dla akwarystyki roślinnej. Pozwalają uniknąć wielu problemów, z którymi borykają się zbiorniki prowadzone na wodzie kranowej, bez użycia w nich specjalnego substratu. 

  • Wykonane ze specjalnej, naturalnej ziemi. 
  • Zawiera mikroelementy i stwarza idealne warunki do wzrostu roślin wodnych.
  • Stabilizuje poziom PH i KH i obniża NH3/NH4.
  • Idealna gramatura. 
  • Nie trzeba płukać podłoża.
  • Nie zmętnia wody.
ISTA Water Plant Soil - PH6.5 2L S I283

Do podstawowych zalet takiego produktu zaliczają się: wysoka porowatość i niska waga, wysokie nasycenie mikroelementami, zdolność obniżania odczynu pH i twardości węglanowej (KH) wody, porowata struktura pozwalająca na szybkie i efektywne osiedlanie się bakterii filtracyjnych (obniżania NH3/NH4), pochłanianie przebarwień i zmętnień wody, granulacja pozwalająca na łatwe sadzenie roślin wodnych.

Dodatkową zaletą substratów aktywnych jest prostota ich użytkowania. Podłoża nie płuczemy przed stosowaniem. Raz wsypany, uformowany i zalany substrat jest bezobsługowy. Podłoża tego typu nie odmulamy, staramy się go nie wzruszać bez potrzeby, zostawiamy je jak jest przez większość czasu jego użytkowania.

Aby uzyskać optymalne rezultaty, najlepiej użyć warstwy grubości 5-6 cm, a do zalania akwarium używać wody osmotycznej (RO) z mineralizatorem. Takie zabiegi pozwolą cieszyć się najlepszymi wynikami naszej hodowli.

Dostępne są dwa rozmiary podłoża. Granulacja S 1-3mm, oraz L 4-6mm.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

ISTA Water Plant Soil - PH6.5 2L S I283

Napisz swoją opinię