Seachem Onyx Gravel 7kg Porowaty żwir na bazie glinki
SEACHEM271

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    128 punktów lojalnościowych!

Cena:

128,40 zł

Compare now Compare list is full

Seachem Onyx Gravel 7kg Porowaty żwir na bazie glinki

Onyx Gravel to ciemnoszary, porowaty substrat, nadający się zarówno do akwarium słodkowodnego jak i morskiego. Pielęgnice również bardzo dobrze go tolerują.

Jest nie tylko źródłem żelaza i innych składników mineralnych, ale zapewnia także optymalną twardość węglanową środowiska dla roślin słodkowodnych. Jest bogaty w sole kwasu węglowego, dlatego znakomicie nadaje się dla wszystkich roślin, wykorzystujących wodorowęglany. Choć przeznaczony jest głównie do zbiorników gęsto obsadzonych roślinnością, może być używany także w innych ich rodzajach. Najlepiej sprawdza się jako główny i jedyny rodzaj podłoża, można go jednak mieszać z innymi rodzajami żwiru.
Produkt nie jest poddawany chemicznej obróbce, a mimo to charakteryzuje się pewnymi właściwościami buforującymi.

Wskazówki:

  • Choć produkt został wstępnie przepłukany, zaleca się powtórne przemycie go, w celu usunięcia resztek pyłu i drobnych zanieczyszczeń
  • Aby nie dopuścić do zmętnienia wody, należy wlewać ją delikatnie, by nie wzburzyć podłoża
  • Lekkie zmętnienie jest normalnym zjawiskiem i ustępuje po 2 – 12 godzinach
  • Chcąc skrócić ten czas, można użyć preparatu Clarity oraz, na przykład, dodatkowego wkładu filtracyjnego w postaci waty


Zalety:

  • Naturalny, ciemnoszary żwir, nadający się do każdego akwarium i poprawiający jego walory estetyczne
  • Jest nie tylko źródłem żelaza i innych składników mineralnych, ale zapewnia także optymalną twardość węglanową środowiska dla roślin słodkowodnych
  • Wspiera optymalny poziom KH w akwariach roślinnych
  • Bogaty w węglanyseachem - nagłówek

Seachem

Firma Seachem to amerykański producent nawozów, preparatów, wkładów filtracyjnych oraz filtrów kaskadowych do akwarium. Słynie przede wszystkim z dużej wydajności swoich płynnych nawozów oraz bakterii i uzdatniacza wody.

seachem - stopka

Preparaty firmy Seachem

Wszystkie nawozy oraz preparaty do pielęgnacji zbiornika firmy Seachem można kupić w opakowaniach 50ml,100ml,250ml,500ml,1000ml oraz 2000ml. Oprócz wysokiej wydajności nawozy są dobrze przyswajane przez rośliny. Jest to spowodowane użyciem najlepszej jakości składników do ich produkcji. Efekty nawożenia akwarium można zauważyć już po kilku dniach. Do zbiorników z dużą ilością roślin zaleca się stosowanie pełnej linii nawozowej. Składa się ona z potassium, nitrogen, excel oraz phosphorus. Z mikroelementów dostępne jest także iron, flourish trace oraz flourish advance. Regularne nawożenie akwarium tymi preparatami pozwalana na uzyskanie pięknych roślin w akwarium. Wszystkie produkty znajdziesz w twojej przeglądarce na stronie www.plantica.pl.

Wkłady filtracyjne

Nie od dziś wiadomo, że w dojrzewającym akwarium można spotkać się z wieloma problemami. Najczęściej dochodzi do ataku glonów czy też zakwitu wody. Większość z tych problemów ustaje po ustabilizowaniu się akwarium. Co zrobić by przyśpieszyć ten proces? Bakterie nitryfikacyjne osiedlają się w podłożu oraz we wkładach filtracyjnych. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków nasz filtr należy wyposażyć w dobrej jakości wkłady biologiczne. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku jest matrix firmy seachem. To bardzo porowate fragmenty skał. Swoją strukturą przypominają pumeks. W ich porach chętnie osiedlają się bakterie korzystnie wpływające na funkcjonowanie akwarium. Lepsza jakość, a także wysoka wydajność tego wkładu powoduje, że do zbiornika o pojemności 200l wystarczy jedynie 1l wkładu. Firma seachem oprócz wkładu biologicznego oferuje także wkłady absorbujące. Produkty te pozwalają obniżyć nadmiar związków gromadzących się w wodzie. Najbardziej znanym z nich jest purigen. Absorbuje nadmiar azotynów z wody oraz w sposób znaczący poprawia jej klarowność. Produkt ten, w porównaniu do konkurencyjnych nie wymaga częstej zmiany. Wystarczy tylko regenerować go przy pomocy wybielacza. Pamiętajmy, że zmiany filtrów biologicznych należy wykonywać stopniowo, tak by nie zabić bakterii się w nich znajdujących.

Filtr kaskadowy tidal

Jest to zewnętrzy, kaskadowy filtr przewidziany do zbiorników od 30 do nawet 400 litrów. Dostępne są produkty tidal 35,55,75 oraz 110. Mimo dużej wydajności jak na przeznaczony litraż, filtry te są bardzo ciche. Ich serwis również nie sprawia klientom zbyt wielu problemów. Często wybierane są do akwariów morskich ze względu na duża pojemność mediów biologicznych. Oprócz tego mają wbudowany skimmer, który ułatwia zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody.

Komentarze
Napisz swoją opinię

Seachem Onyx Gravel 7kg Porowaty żwir na bazie glinki

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii