• -5%
  • Obniżka
YOKUCHI Jiban Soil 10l Kompletne podłoże do akwariów słodkowodnych
YOK-001

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    117 punktów lojalnościowych!

Cena:

123,99 zł
117,79 zł Oszczędzasz: 6,20 zł Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 117,79 zł

Compare now Compare list is full

YOKUCHI Jiban Soil 10l Kompletne podłoże do akwariów słodkowodnych

Jiban soil jest kompletnym podłożem dla akwariów słodkowodnych. Przy tworzeniu Jiban soil brali udział najwyższej klasy specjaliści w dziedzinach chemii, biologii i inżynierii środowiska. Do produkcji Jiban soil użyto najwyższej jakości surowców pochodzenia naturalnego.

Nasze podłoże dedykowane jest do akwariów typu high tech wyposażonych w intensywne oświetlenie oraz instalację CO2. Unikalny proces produkcji pozwolił na zachowanie wszystkich naturalnych właściwości użytych substratów. Dzięki rewolucyjnej technologii formowania i spiekania, została wytworzona homogenna i porowata matryca, która jest idealnym środowiskiem rozwoju mikroorganizmów oraz systemu korzeniowego roślin. Mikroorganizmy z rośliną pozostają w symbiozie zapewniając perfekcyjny wzrost i wygląd.

Zastosowanie naszego unikalnego podłoża zapewnia długotrwałe uwalnianie substancji odżywczych i biostymulujących do akwarium. Dodatkowym atutem jest  duża pojemność jonowymienna doskonale stabilizująca parametry wody. Nasze podłoże obniża twardość ogólną i węglanową, koryguje pH tworząc tym samym idealne środowisko dla hodowli zarówno roślin jak i ryb tropikalnych z biotopów wód lekko kwaśnych.

Instrukcja stosowania:

Podłoże jest gotowe do użycia, nie wolno go płukać.

Nie należy go mieszać z podłożami, podkładami pod podłoża, pochodzącymi od innych producentów.  

W nowo zakładanym akwarium należy pokryć powierzchnię dna minimum 6 cm warstwą Jiban soil1. Podłoże zwilżyć obficie wodą i pozostawić na około 30-45 min. Rośliny sadzić ostrożnie za pomocą pincety, zagłębiając ich korzenie w podłożu. Przez pierwsze 4 tygodnie zaleca się 25-50% podmiany wody dwa razy w tygodniu do czasu ustabilizowania akwarium. Przy pierwszym napełnieniu zbiornika oraz podmianach wody ponowna stabilizacja jej parametrów następuje po pewnym czasie.

Zaleca się stosowanie wody RO z dodatkiem mineralizatora Ishiko plant mineral. Dozwolone jest stosowanie wody wodociągowej o twardości ogólnej nie przekraczającej 20odH, jednak wówczas podłoże szybciej traci właściwości jonowymienne.

1W celu stworzenia idealnego środowiska dla korzeni roślin oraz wydłużenia żywotności podłoża zaleca się użyć Ganban power base.

Produkty z tej samej kategorii
Komentarze
Ocena:  
Robert J
2022-10-19
YOKUCHI Jiban Soil 10l Kompletne podłoże do akwariów słodkowodny

Polecam.

  • 0 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Ocena:  
Katarzyna K
2022-04-14
YOKUCHI Jiban Soil 10l Kompletne podłoże do akwariów słodkowodny

Zgodne z opisem

Ocena:  
Michał K
2022-04-14
YOKUCHI Jiban Soil 10l Kompletne podłoże do akwariów słodkowodny

Produkt spełnia moje oczekiwania.

Napisz swoją opinię

YOKUCHI Jiban Soil 10l Kompletne podłoże do akwariów słodkowodnych

Napisz swoją opinię