Seachem Onyx Gravel 7kg Porowaty żwir na bazie glinki
SEACHEM271

Czas wysyłki: 24h


Compare now Compare list is full

Seachem Onyx Gravel 7kg Porowaty żwir na bazie glinki

Onyx Gravel to ciemnoszary, porowaty substrat, nadający się zarówno do akwarium słodkowodnego jak i morskiego. Pielęgnice również bardzo dobrze go tolerują.

Jest nie tylko źródłem żelaza i innych składników mineralnych, ale zapewnia także optymalną twardość węglanową środowiska dla roślin słodkowodnych. Jest bogaty w sole kwasu węglowego, dlatego znakomicie nadaje się dla wszystkich roślin, wykorzystujących wodorowęglany. Choć przeznaczony jest głównie do zbiorników gęsto obsadzonych roślinnością, może być używany także w innych ich rodzajach. Najlepiej sprawdza się jako główny i jedyny rodzaj podłoża, można go jednak mieszać z innymi rodzajami żwiru.
Produkt nie jest poddawany chemicznej obróbce, a mimo to charakteryzuje się pewnymi właściwościami buforującymi.

Wskazówki:

  • Choć produkt został wstępnie przepłukany, zaleca się powtórne przemycie go, w celu usunięcia resztek pyłu i drobnych zanieczyszczeń
  • Aby nie dopuścić do zmętnienia wody, należy wlewać ją delikatnie, by nie wzburzyć podłoża
  • Lekkie zmętnienie jest normalnym zjawiskiem i ustępuje po 2 – 12 godzinach
  • Chcąc skrócić ten czas, można użyć preparatu Clarity oraz, na przykład, dodatkowego wkładu filtracyjnego w postaci waty


Zalety:

  • Naturalny, ciemnoszary żwir, nadający się do każdego akwarium i poprawiający jego walory estetyczne
  • Jest nie tylko źródłem żelaza i innych składników mineralnych, ale zapewnia także optymalną twardość węglanową środowiska dla roślin słodkowodnych
  • Wspiera optymalny poziom KH w akwariach roślinnych
  • Bogaty w węglanySeachem istnieje na rynku od 35 lat i znajduje się w ponad 60 krajach na całym świecie. Filozofia Seachem polega na tym, że doświadczony hobbysta jest najlepszym klientem. Znajduje to odzwierciedlenie w solidnej i niezawodnej edukacji i wsparciu dla klientów, a także w produktach sprawdzonych pod względem naukowym i wydajności. Podczas gdy Seachem szybko przekształcił się w krajową i międzynarodową firmę, zachowuje kulturę małej firmy i jest łatwo dostępny dla swoich klientów. Od ponad trzydziestu lat Seachem jest firmą zakorzenioną w naukach o akwarystyce. Doświadczenie w hobby oraz wykształcona kadra chemików i biologów stanowią część pakietu przy zakupie produktów Seachem. Seachem pozostaje jedną z nielicznych, które przetrwały niezależne i prywatne firmy zajmujące się opieką zwierząt domowych. Seachem jest zarządzany przez hobbystów. Wszyscy pracownicy są hobbystami, którzy utrzymują akwaria w domu i biurze. Sam Seachem powstał, ponieważ jeden z takich pasjonujących się hobbystów - dr Leo G. Morin (założyciel) - uznał, że potrzebne są dostępne rozwiązania problemów akwarystów. Zaowocowało to pierwszym produktem Seachem: Cupraplex  (dziś znany jako Cupramine ). Ponad trzydzieści lat później Seachem wciąż podchodzi do starych problemów w nowy sposób.

Innowacja oznacza nowe podejście do starych problemów. Oferowane są naprawdę innowacyjne rozwiązania, które działają lepiej niż konkurencyjne produkty i pozwalają zaoszczędzić pieniądze dzięki zwiększonej wydajności i koncentracji. Produkty Seachem były i nadal są oparte na solidnej wiedzy naukowej. Obejmują teraz pełne spektrum wymagań akwariowych w wodzie słodkiej, morskiej, rafach i stawach, a także w hodowli herpetologicznej i ptasiej. Obejmują one bufory, odżywki, media filtracyjne, leki i zestawy testowe. Linia JurassiPet obejmuje żywność, suplementy diety oraz produkty do konserwacji pomieszczeń i kontroli pasożytów. Większość produktów Seachem jest całkowicie wyjątkowa i specyficzna. Linią premium, aquavitro, jest stworzenie linii, która będzie rynkiem umożliwiającym szybkie reagowanie na pojawienie się nowych technologii i informacji w miarę ich powstawania. Dokonana została destylacja niezbędnych składników ochrony raf i roślin bez żadnych kompromisów, rygorystycznie zoptymalizowanej linii produktów oraz dodanie kondycjonerów i filtracji, które przewyższają i tak już wysokie standardy, które firma wyznaczyła dla linii Seachem.


Jednym z najbardziej niepokojących trendów w wielu branżach wydaje się być dążenie do o wiele mniej osobistego i bardziej sterylnego stylu biznesu. Trend ten jest sprzeczny z podstawową filozofią Seachem, ponieważ ostatecznie pozbawia hobbystów i sklepy zoologiczne usług i wiedzy tak istotnej dla hobby. Firma wierzy, że właśnie w tym miejscu niezależni właściciele i operatorzy sklepów będą mogli odnieść sukces w nadchodzących latach. W związku z tym chcą wspierać rozwój niezależnych sprzedawców zwierząt domowych i hobbystów wodnych. Dlatego jako marka premium aquavitro jest sprzedawany wyłącznie u niezależnych dealerów. Zaangażowanie w utrzymywanie aquavitro poza dużymi sklepami sieciowymi i poza Internetem oznacza, że niezależny dealer ma pierwszą i najlepszą okazję do obsługi klientów, którzy szukają najlepszych produktów do swoich akwariów.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seachem Onyx Gravel 7kg Porowaty żwir na bazie glinki

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii